ارتقای بهره وری باید مهم ترین دغدغه فعالان بخش کشاورزی باشد

قزوین-ایرنا- استاندار قزوین گفت: ارتقای بهره وری و استفاده از فناوری های روز به منظور گذر از کشاورزی سنتی به مدرن باید مهم ترین دغدغه فعالان و دست اندرکاران بخش کشاورزی باشد.

هدایت الله جمالی پور روز سه شنبه در بازدید از سازمان جهادکشاورزی استان که به مناسبت گرامیداشت روز جهاد کشاورزی انجام شد،افزود:  بخش کشاورزی ظرفیت بالایی برای توسعه دارد و باید تلاش کرد  این بخش با توجه به ظرفیت های موجود آن به جایگاه واقعی خود برسد.

 اسناندار قزوین با بیان اینکه باید از کشاورزی سنتی عبور کنیم، خاطر نشان کرد: همه باید دست به دست هم دهیم تا شاهد رشد و شکوفایی بخش کشاورزی باشیم.

وی با بیان اینکه باید ضمن بهره برداری از منابع آب و خاک برای تولید غذا، از آنها حفاظت و صیانت کرده و آنها را برای نسل های آتی حفظ کنیم،افزود: اگر روزی برسد که از خاک، آب و تکنولوژی بهترین استفاده را ببریم آن روز جشن موفقیت بخش کشاورزی است.

جمالی پور گفت: بدون بهره وری و استفاده از دانش روز شاهد رونق نخواهیم بود.

وی در پایان گفت: از سعی و تلاش رییس، معاونین، مدیران و کارکنان جهادکشاورزی و بهره برداران بخش برای تولید محصولات کشاورزی و امینت غذایی قدر دانی دارم.

فاطمه خمسه رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین هم در این بازدید با قدردانی از استاندار قزوین و هیات همراه: استان قزوین جزء ۱۰ استان برتر کشور در زمینه تولید محصولات کشاورزی است.

 وی اظهار داشت: با توجه به وضعیت بارندگی و اقدامات انجام شده پیش بینی می شود امسال تولید بخش کشاورزی رونق خوبی برخوردار باشد.

 این مسوول گفت: با وجود کمبود اعتبارات تلاش مجموعه جهادکشاورزی برنامه ریزی برای توسعه بخش و حفظ پایدایداری تولید است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =