امام جمعه مهریز تشکیل هیات امنای مساجد شهرستان را خواستار شد

یزد- ایرنا- امام جمعه مهریز گفت: وجود هیات امنا برای انجام وظایف مختلف در مساجد شهرستان موضوع مهمی است و با وجود اهمیت ،بیشتر این فضاهای فرهنگی انقلاب بدون تشکل فعالیت دارد، باید هرچه زودتر نسبت به تعیین اعضا و افزایش فعالیت ها اقدام شود.

هم‌اکنون ۲۷۵ باب مسجد فعال در شهرستان مهریز وجود دارد که از این تعداد ۱۸۱ مورد در روستاهای بخش مرکزی و بقیه در حوزه شهری قرار دارد و در مجموع ۱۹۵ مسجد هنوز هیات امنا ندارد.   

حجت‌الاسلام عبدالرضا محی‌الدینی عصر سه‌شنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان افزود: اداره اوقات و امور خیریه و سایر دستگاه‌های متولی برای تعیین هیات امنای مناسب و فعال اقدام کند.

وی به اهمیت وجود بانک اطلاعات مساجد منطقه به عنوان یک اولویت برای جمع‌آوری آمار برای برنامه‌ریزی منطقی و احیا و افزایش فعالیت این مراکز دینی و فرهنگی اشاره کرد و پیگیری آن را خواستار شد.

رییس شورای فرهنگ عمومی مهریز همچنین به ضرورت نظارت جدی به عملکرد مساجد در خصوص جمع‌آوری کمک های مردمی و نحوه صرف آن در چارچوب مقررات به عنوان یک موضوع مهم از سوی هیات امنای مساجد اشاره کرد.

محی‌الدینی بیان کرد: جذب جوانان به مساجد با انجام برنامه‌های مناسب و به روز از جمله مسائل مهمی است که باید مدنظر مسوولان و فعالان عرصه فرهنگی و تشکل‌های مردمی قرار گیرد.

همچنین فرماندار مهریز گفت: باید با برنامه‌ریزی درست از ظرفیت مساجد به نحوی که در طراز نظام و انقلاب اسلامی است استفاده کرد ،هم‌اکنون از این فضاها به نحو مناسب بهره‌برداری نمی‌شود.

رضا زارع‌زاده مهریزی افزود: مسجدی در طراز انقلاب اسلامی است که علاوه بر توجه به مسائل مذهبی و برگزاری مناسبت‌ها، همواره آمادگی ارائه خدمات به مردم و جوانان را داشته باشد.

شهرستان مهریز ۳۵۵ باب مسجد دارد که کارگروه یادشده تعداد مساجد فعال و غیرفعال را مشخص می کند.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری مهریز در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =