یک‌هزار مدخل دانشنامه دفاع مقدس فارس درباره ارتش است

شیراز-ایرنا- مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان فارس گفت: برای تدوین دانشنامه دفاع مقدس این استان، بیش از یک‌هزار مدخل مربوط به ارتش فارس با همکاری فرماندهان و پیشکسوتان این نهاد استخراج و نهایی شده است و در مرحله مقاله نویسی قرار دارد.

سرهنگ پاسدار سعید کوشکی جهرمی، سه‌شنبه در دیدار با فرمانده‌هان ارشد ارتش جمهوری اسلامی ایران (آجا) در استان فارس با بیان اینکه مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس این استان تنها موزه دفاع مقدس برخوردار از مجوز در کشور است، بیان داشت: این موزه به‌ مثابه قلب فرهنگی دفاع مقدس در فارس است که تمام ابعاد و دستاوردهای دوران جنگ تحمیلی در آن به نمایش گذاشته خواهد شد.

وی اضافه کرد: نمایشگاه دائمی دفاع مقدس در مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس در تیرماه ۹۹ افتتاح خواهد شد، در این نمایشگاه نقش یگان‌های نظامی و انتظامی استان و سایر حوزه‌ها و سازمان‌های فعال در دوران دفاع مقدس دیده شده است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس افزود: پرسنل نظامی و انتظامی باید اولین کسانی باشند که از این نمایشگاه بازدید می‌کنند، چرا که اهمیت آشنایی آنان با دستاوردها، ارزش‌ها و فرهنگ دفاع مقدس در این استان ضروری است.

نماینده ارشد آجا نیز در این نشست بیان کرد: در تدوین دانشنامه دفاع مقدس استان فارس، تا کنون ۲ هزار و ۵۰۰ مدخل دانشنامه دفاع مقدس این استان شناسایی شده است که از این تعداد ۹۸۴ مورد مربوط به ارتش در استان فارس است.

سرهنگ ستاد جعفر غلام‌نژاد گفت: دانشنامه دفاع مقدس استان فارس، مرجعی از اطلاعات در سه حوزه شهدا و اشخاص، گروه نظامی و جغرافیا، گروه فرهنگی، اجتماعی و سیاسی است.

وی ادامه داد: بخش بعدی تهیه دانشنامه دفاع مقدس، تبدیل مداخل به مقاله است که در این زمینه نیز برنامه ریزی لازم برای استفاده از ظرفیت‌های ارتش در بخش‌های مختلف از جمله علمی و دانشگاهی صورت گرفته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =