مازندران در پویش سراسری کتاب در خانه اول شد

ساری-ایرنا- استقبال مازنی‌ها از پویش سراسری کتاب در خانه در دوران قرنطینه کرونایی باعث شده تا این خطه شمال کشور حایز رتبه برتر شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی،  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران گفت : در این پویش، کودکان و نوجوانان سراسر ایران، در کلیپ‌های کوتاه دو دقیقه‌ای که در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کردند به معرفی کتابی می‌پرداختند که در فضاهای قرنطینه خانوادگی مطالعه کرده‌اند.

عباس زارع  هدف از این پویش را استفاده از فراغت به وجود آمده در خانه‌ها، بهره بردن از امکانات موجود در فضاهای مجازی برای ترویج اجتماعی کتاب‌خوانی در سراسر ایران و تشویق کودکان و نوجوانان به گفت‌وگو پیرامون کتاب‌های مطالعه عنوان کرد.

وی اضافه کرد: : این پویش همچنین به دنبال گسترش بهداشت در فضاهای فردی و اجتماعی و پر کردن اوقات فراغت بود که تا تاریخ ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ برای کودکان و نوجوانان ایران و به درخواست آنان تمدید شد.

به گفته وی در پویش سراسری کتاب در خانه یک هزار و ۳۸ اثر  از ٢٣ استان کشور توسط کودکان و نوجوانان تهیه و تدوین  و به دبیرخانه مرکزی ارسال شد که از این میان استان مازندران با ۲۶۹ اثر  بیشترین مشارکت را در این پویش داشت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران خاطرنشان  کرد  هیات  داوران این برنامه پس از چند مرحله داوری و بازبینی تمام آثار رسیده به دبیرخانه این برنامه بر اساس شاخص هایی همچون خلاقیت و نوآوری در آثار معرفی شده، استفاده از کتاب مناسب و متناسب با رده سنی، حفظ زمان بندی، گسترش و ترویج  کتابخوانی در مرحله نیمه نهایی ۲۰۰ اثر و در مرحله نهایی با توجه به کمیت و کیفیت خوب آثار ارسالی و برای تشویق بیشتر کودکان و نوجوانان برای مطالعه بیشتر و  استفاده حداکثری از فضای مجازی برای خواندن ۶۰ نفر را به عنوان برگزیده در سه رده سنی پیش از دبستان، دبستان و متوسطه انتخاب ، که مازندران با ۹ برگزیده بالاترین میزان مشارکت را از آن خود کرد.

رادین جهاندار لاشکی از چالوس، ایلیا پارسامنش از ساری، فاطمه زهرا افسرده از نکا، دینا بخشی پور از قائمشهر، روشا عمران زاده از آمل، آرتین محمدی ، سیده مهنا قربانی ، ستایش نجف پور و مبینا راعی تبار هر چهار از ساری برگزیدگان مازنی پویش کتاب در خانه شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =