آغاز طرح ملی قرآنی ۱۴۵۴

تهران- ایرنا- طرح ملی و قرآنی بشارت ۱۴۵۴با شعار «خانواده و آرامش» از امروز (شنبه) به همت شبکه قرآن و با هماهنگی سایر  شبکه‌های سیما در سراسر کشور برگزار می‌شود.

به گزارش روز شنبه شبکه قرآن و معارف سیما، چهاردهمین سال برگزاری طرح ملی قرآنی صدا و سیما با عنوان طرح ملی قرآنی بشارت ۱۴۵۴ هر روز از ساعت ۱۸ تا ۱۹ و ۱۵ دقیقه با اجرای هادی ربیعی و حجت الاسلام علی سرلک در بخش مفاهیم، مهدی هاشمی بخش روخوانی و حفظ، علی اصغر اصغرزاده‌فرید بخش روان‌شناسی خانواده و نیز همراه با قسمت نمایشی در خصوص مفاهیم قرآنی به روی آنتن شبکه قرآن و معارف سیما خواهد رفت. طرح درس روزانه حفظ سوره های جزء سی قرآن کریم در ساعت های مختلف، ارتباط  با عتبات مقدس و مراکز استان ها از ساعت۱۶ و ۱۵ دقیقه از بخش های درنظر گرفته شده برای طرح «۱۴۵۴» است. 

جواد شیخ اکبری دبیر شورای معارف سیما و مدیر شبکه قرآن هفته گذشته در نشست خبری اعلام برنامه های طرح ۱۴۵۴ گفت: این طرح ملی و قرآنی با محوریت آیات کاربردی و موضوعی قرآن کریم در خصوص گفتمان قرآنی در جامعه و بین مردم با شعار قرآن، خانواده و آرامش با هماهنگی تمام شبکه های سیما، صدا و سیمای مراکز استان ها و نهادهای قرآنی کشور تا شهریور ماه در ۳۲ استان کشور ادامه خواهد داشت.

طرح درس خانواده و آرامش شامل موضوع ها و آیات کاربردی قرآن، برگزاری مسابقه روزانه از شبکه های سیما در عنوان های مختلف و همچنین مسابقه های جانبی مانند خطاطی و داستان نویسی از بخش های طرح قرآنی ۱۴۵۴  است.

به گفته شیخ اکبری ۶۰ آیه کاربردی در این طرح ارائه می شود و امسال برای اثرگذاری و جذابیت بیشتر قرار است برنامه های نمایشی و مسابقه پیامکی اجرا شود و یک مسابقه نیز در پایان هر هفته برگزار شود و علاقه مندان می توانند آثار هنری خود را ارسال کنند.

وی افزود: قرار است به هزار و ۴۵۴ نفر از کسانی که به صورت فعال در این طرح شرکت می کنند، جوایزی اهدا شود که میزان این جوایز به مشارکت نهادها و سازمان ها بستگی دارد.
شیخ اکبری با اشاره به راه اندازی دبیرخانه ستاد طرح ملی ۱۴۵۴ از ابتدای سال گفت: امسال کمیته های فضای مجازی، علمی و محتوایی، برنامه سازی و نهادها و شبکه ها و استانها فعالیت می کنند و هر هفته یک موضوع مطرح می شود و هفت آیه ارائه می گردد و در هفته نهم همزمان با ایام محرم این طرح با موضوع امر به معروف و نهی از منکر پایان می یابد.

علاوه بر پخش برنامه های طرح ۱۴۵۴ از  شبکه های یک، دو، سه، چهار، پنج، آموزش و افق، شبکه های رادیویی قرآن، معارف، جوان، فرهنگ، ایران، تهران، سلامت، ورزش، اقتصاد و گفت و گو نیز برنامه هایی را با محوریت طرح ۱۴۵۴ پخش می کنند و یک کانال ۲۴ ساعته از طریق اپلیکیشن سپهر در این راستا تدارک دیده شده است. همچنین برنامه بشارت از طریق اپلیکیشن سپهر در این زمینه قابل بهره برداری است. البته در شبکه سپهر نیز که به صورت تلویزیونی از طریق گیرنده های دیجیتالی قابل دریافت است، برنامه های این طرح را می توان دید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha