مبالغ سرویس دانش‌آموزی در خراسان جنوبی عودت داده می‌شود

بیرجند - ایرنا - معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: با توجه به تعطیلی مدارس در ایام کرونا هزینه و مبالغ مربوط به سرویس‌های حمل و نقل دانش‌آموزی در فروردین، اردیبهشت و خرداد ۹۹ به حساب اولیا عودت داده می‌شود.

سکینه طیبی روز سه‌شنبه در نشست کارگروه ماده ۱۸ تصریح کرد: همچنین در این نشست مصوب شد حق‌الزحمه اسفندماه شرکت‌های پیمانکاری و رانندگان سرویس مدارس پرداخت شود.

وی با اشاره به فعالیت ۳۱ شرکت پیمانکاری در خراسان جنوبی افزود: شرکت‌های پیمانکاری تایید صلاحیت شده متقاضی فعالیت در سرویس مدارس باید توسط شهرداری به ادارات آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق معرفی شوند.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش خراسان جنوبی بیان کرد: شیوه‌نامه سرویس‌های حمل و نقل دانش‌آموزی به شهرستان‌ها و مناطق ارسال شده است.

وی گفت: شهرستان‌هایی که تاکنون نسبت به برگزاری جلسه کارگروه ماده ۱۸ اقدام نکرده‌اند باید نسبت به تشکیل جلسه اقدام و نرخ راننده را با توجه به ایام شیوع کرونا و رعایت فاصله گذاری اجتماعی در سرویس مدارس و ایام عادی سال مشخص و برای تایید به شورای شهر ارسال کنند.

طیبی از تغییر تیپ قرارداد در شرایط اضطرار خبر داد و افزود: ضروری است تیپ قرادادهای سرویس دانش‌آموزی ضمن استعلام از وزارت با همکاری اداره حقوقی، اصلاح و ابلاغ شود.

مدارس استان خراسان جنوبی در پی شیوع ویروس کرونا در کشور از پنجم اسفند سال گذشته تعطیل شد اما آموزش غیرحضوری دانش‌آموزان از طریق فضای مجازی، شبکه شاد و تلویزیون ادامه یافت.

تمامی مدارس ابتدایی و متوسطه جز مدارس استثنایی، مراکز پیش دبستانی و خوابگاه‌ها از روز شنبه ۲۷ اردیبهشت امسال به مدت یک ماه بازگشایی شدند ولی حضور دانش‌آموزان الزامی نبود و فقط برای رفع اشکال و سوال از معلمان به مدارس مراجعه کردند.

۱۷۸ هزار دانش‌آموز خراسان جنوبی در ۲ هزار و ۷۵۰ آموزشگاه و ۱۱ شهرستان استان تحصیل می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =