۲۷ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۴۵
کد خبرنگار: 2291
کد خبر: 83824215
۰ نفر

برچسب‌ها

سرنوشت پرونده برنج های تقلبی شهروند

تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت شهروند وابسته به شهرداری تهران در خصوص سرنوشت برنج های تقلبی عرضه شده در فروشگاه های این شرکت گفت: با ۲ تامین کننده برنج قطع ارتباط کردیم و از سوی دیگر یک تامین کننده یک میلیارد تومان و دیگری را ۸۰۰ میلیون تومان جریمه شدند.

به گزارش ایرنا، ۳۱ اردیبهشت سال گذشته، گشت تعزیرات حکومتی استان تهران به چند شعبه از فروشگاه‌های زنجیره‌ای شهروند سرزد و پس از بررسی مشخص شد، برخی از برنج‌های عرضه‌شده در این فروشگاه تقلبی است و در حالی که روی آن‌ها برچسب ایرانی خورده اما داخل کیسه‌ها برنج‌های پاکستانی است.

پس از این اتفاق، سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت که با موافقت و رضایت کامل مدیرعامل و دست اندرکاران فروشگاه مرکزی شهروند، موجودی انبار به میزان ۶۰ تن به طور کامل در محل فروشگاه عرضه و به قیمت هر کیسه ۱۰ کیلویی ۱۰۰ هزار تومان فروخته شد که این اقدام مورد استقبال مردم قرار گرفت.

مهدی امراللهی روز سه شنبه به خبرنگاران توضیح داد: شهروند یک اداره کنترل کیفیت دارد که محصولات  به صورت مستمر به آنجا فرستاده شده و کیفیتش بررسی می شود.

وی ادامه داد: در این چند وقت اخیر در حوزه مرغ، برنج، گوشت و حبوبات نیز در این راستا با چندین تامین کننده کالا قطع همکاری کردیم.

امراللهی گفت: در آینده نزدیک هم در هر فروشگاه شهروند یک غرفه ای برای مرجوعی کالا ها ایجاد می شود تا هر کدام از مشتریان نسبت به هر کدام از محصولات مشکلی داشتند کالا را مرجوع کنند.

وی همچنین از ابتلای ۳۷ نفر از پرسنل شهروند به کرونا خبر داد و گفت:  شرکت فروشگاه های شهروند از ابتدای اسفند تا ۱۵ اردیبهشت تنها یک روز تعطیل بود و بیشترین خدمت رسانی را به مردم داشته اند.

امراللهی همچنین گفت از زمان شیوع کرونا که ۸.۵ میلیون متر مربع از فضاهای فروشگاهی دایما ضدعفونی شده است.

مدیرعامل شرکت شهروند افزود: برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا ۱.۲ میلیون دستکش به صورت رایگان میان مراجعین توزیع شد.

وی  ادامه داد: ما دو فروشگاه ۲۴ ساعته داشتیم به ۸ فروشگاه افزایش یافت و در روز تولد شهروند یعنی ۲۶ اسفند توانستیم به فروش ۲۷ میلیارد تومانی برسیم.

امراللهی  افزود: جشنواره اخیر شهروند از ۲۶ خرداد شروع شده و تا دهم خرداد ادامه دارد و محور ما روی کالاهای اساسی است.

وی گفت: رسالت شهروند تمرکز بر کالاهای اساسی است و تلاش می شود تا نسبت به تامین این کالاها و کاهش قیمت آن اقدام کنیم.

مدیرعامل فروشگاه های شهروند در خصوص قیمت اقلام اساسی نیز گفت: قیمت تخم مرغ کاهش قیمت ۳۰ درصدی داشتیم و  تلاش می کنیم تا قیمت مرغ در  ۱۵ هزار و ۹۷۰ تومان متوقف شود.

وی در پاسخ به سوالی درخصوص فروش یکی از فروشگاه های شهروند گفت: ما با فروش این فروشگاه مخالف بودیم اما سازمان املاک قصد فروش را داشت که خوشبختانه شهردار تهران با این امر مخالفت کردند.

امراللهی گفت: ما برای سال گذشته ۲ هزار و ۱۵۰ میلیارد تومان فروش را در نظر گرفته بودیم اما ۲ هزار و ۳۵۰میلیارد تومان فروش داشتیم و این در حالی است که حاشیه سود شهروند عددی ۱۵ درصدی رسیده است.

امراللهی درخصوص افزایش فروش در ایام شیوع کرونا گفت: در آن ایام حدود ۷۵۰ میلیارد تومان فروش داشتیم و تمام عقب ماندگی بودجه ای ما برطرف شود.

امراللهی همچنین بر حذف واسطه ها تاکید کرد و این کار باعث کاهش قیمت محصولات ما می شود.

وی ادامه داد: بررسی ما حکایت از آن دارد که از ۱۵ هر ماه تا ۲۸ ام هر ماه فروش روزانه شهروند کاهش پیدا می کنند و مجدد از ۲۸ ام هر ماه تا روز ۱۰ ام ماه بعد فروش روزانه بیشتر می شود.

وی در پاسخ به این سوال که پیش از این قرار بود که فروشگاه های شهروند در سایر شهرها هم راه اندازی شوند و نسبت به این موضوع گلایه هایی مطرح شده بود و گفته می  شد این کار غیرقانونی است گفت: ایجاد فروشگاه های شهروند در خارج از تهران با همکاری بانک شهر است.

امراللهی گفت: این موضوع ربطی به اعتبارات شهر تهران ندارد. شهروند در این زمینه سرمایه گذار نیست بلکه منابع انسانی با تجربه ای دارد که می تواند این فروشگاه ها را مدیریت کند.

مدیرعامل فروشگاه های شهروند تصریح کرد: سرمایه گذاری با شهرداری شهر مقصد است و یا سرمایه گذاری خصوصی اقدام به سرمایه گذاری خواهد کرد و قرار نیست منافع مردم شهر تهران به خارج از شهر تهران برود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =