امسال ۱۲ ایستگاه مترو تهران به بهره‌برداری می‌رسد

تهران- ایرنا- معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به روشن شدن موتور توسعه در خطوط ۶ و ۷ مترو پایتخت اعلام کرد: امسال ۱۲ ایستگاه در این خطوط به بهره‌برداری می‌رسد.

سید مناف هاشمی روز سه شنبه در حاشیه جلسه ارتباط مستقیم با شهروندان با سامانه ۱۸۸۸ گفت: طبق برنامه ریزی انجام شده تا سال آینده خطوط ۶ و ۷ مترو تهران به بهره برداری کامل خواهد رسید که با بهره برداری کامل این خطوط بیش از ۲ میلیون از شهروندان از خدمات مترو بهره مند می شوند.

وی با اشاره به فعالیت سامانه ۱۸۸۸ در حوزه مدیریت شهری گفت: این سامانه بدلیل پاسخگویی شفاف شهرداری برای مردم راه اندازی شده که در این جلسه نیز مدیران بخش های مختلف شهرداری به صورت مستقیم به سوالات شهروندان نام پاسخ گفتند.

وی تاکید کرد: گله‌مندی در حوزه‌های اتوبوسرانی و تاکسیرانی در رتبه نخست صحبت های شهروندان بود که عمدتا به سه نفره شدن مسافران تاکسی، کرایه تاکسی ها و همچنین وضعیت پله های برقی مکانیزه اشاره کردند.

هاشمی ادامه داد: مهم این است که روز به روز کیفیت کارمان را در همه حوزه های حوزه حمل و نقل شهری بهبود ببخشیم.

۸ سال است ناوگان اتوبوسرانی به روز نشده

وی در ادامه با اشاره به شرایط نامساعد ناوگان اتوبوسرانی تهران نیز گفت: در ۸ سال گذشته ناوگان اتوبوسرانی تهران به دلایلی به روز نشده در حالیکه سهم دولت در تامین اتوبوس ۸۲.۵ درصد قیمت را باید دولت تامین کند و تنها ۱۷ و نیم درصد از تامین این مبلغ بر عهده شهرداری است.

معاون شهردار تهران با اشاره به اینکه اوراق مشارکت سال های ۹۷- ۹۸ هنوز برای مترو و اتوبوسرانی محقق نشده نیز افزود: به همین منظور تلاشمان را بر روی زیر ساخت ها و ناوگان و همچنین تامین تجهیزات و امکانات هواسازهای مترو گذاشته ایم.

وی درباره بازدید اخیر شهردار تهران از خطوط ۶ و ۷ مترو نیز گفت: در طول ۵۰ روز گذشته ۲ بازدید ویژه از مترو به خصوص خط ۶ و ۷ و خطوط انشعابی در منطقه ۲۱ و ۲۲ داشتیم که اطلاعات خوبی از این بازدید ها به دست آوردم.

هاشمی تاکید کرد: با همت جدی شهرداری و دولت با تامین منابع نقد و غیر نقد و همچنین تامین اعتبار از محل مجتمع ایستگاهی مترو و همچنین منابع خود مترو از محل ۲ درصد و ۲۰ درصدی که در حوزه ایستگاهی است، در خط ۶ و ۷، ۱۲ ایستگاه و ۱۴ ایستگاه تا پایان سال به بهره برداری می رسند.

وی افزود: کار سختی است، چون پیمانکاران ۲ هزار میلیارد و بانک ها ۲۰ هزار میلیارد تومان حساب های ریالی دارند و برای گرفتن اوراق مشارکت های جدید، بانک مرکزی ما را مکلف می کند که با بانک ها به توافق برسیم این کار ساده ای نیست چون بانک ها با پول دادن و پیش پرداخت دادن با ما توافق می کنند.

به گفته هاشمی، در جلسه اخیر شهردار دستور داده هم اوراق مشارکت به جد پیگیری شود در جلسه امروز با دادستان هم این مساله پیگیری شد.

وی در خصوص جلسه امروز خود با دادستان کشور نیز گفت: در این جلسه تعاملی مباحث مختلفی در حوزه شهرسازی و خدمات شهری همچنین حمل و نقل مقرر شد و دیدگاه‌های خوبی از سوی شهردار ارائه شد.

هاشمی تاکید کرد: شهرداری وظیفه دارد در جایگاه خود در صدور مجوزهای قانونی و کاهش تخلفات انسانی وارد عمل شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =