اتوبوس‌های تهران حداکثر تا ۶ سال دیگر دوام می‌آورد

تهران - ایرنا- مدیرعامل شرکت واحد اتوبوس تهران با اعلام اینکه در حال حاضر ۶۲ درصد از ناوگان اتوبوسرانی پایتخت فرسوده است، گفت: در صورت ادامه روند موجود و عدم نوسازی ناوگان، اتوبوس‌های تهران حداکثر تا ۶ سال دیگر دوام می‌آورد.

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی شرکت واحد اتوبوسرانی تهران؛ «محمود ترفع» با تاکید بر اینکه بازسازی و نوسازی ناوگان اتوبوسرانی پایتخت منوط به تامین بودجه و پرداخت منابع مالی مورد نیاز است، افزود: اگر منابع و قطعات تامین شود، آمادگی کامل داریم تا با تمام توان نسبت به بازسازی اتوبوس های فرسوده اقدام کنیم.

وی افزود: بازسازی اتوبوس های مستهلک، یک راهکار موقت برای برون رفت از چالش موجود است و راه حل نهایی برای خروج از این بحران نوسازی ناوگان است.

به گفته وی، بر اساس ماده ۸ قانون هوای پاک، میانگین سن اتوبوس های دیزل ۱۰ سال و اتوبوس های گازسوز ۱۲ سال است.

 ترفع ادامه داد: در حال حاضر متوسط عمر ناوگان اتوبوسرانی تهران از سن فرسودگی فراتر رفته و ۱۲/۴ سال است.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران ادامه داد: در حال حاضر پنج هزار  و ۷۸۶ دستگاه اتوبوس در ناوگان اتوبوسرانی تهران وجود دارد که از این تعداد سه هزار و ۵۸۵ دستگاه  یعنی ۶۲ درصد به سن فرسودگی رسیده اند و باید از رده خارج شوند.

وی خاطر نشان کرد: از سال ۸۹ تا کنون، یعنی در ده سال گذشته حتی یک دستگاه اتوبوس نیز از سوی دولت به پایتخت تحویل نشده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha