کره جنوبی پیونگ یانگ را به «پاسخ شدید» تهدید کرد

پکن- ایرنا- وزارت دفاع کره جنوبی در پاسخ به کره شمالی که ساعتی پیش دفتر ارتباط بین دو کره، مستقر در شهر مرزی «کائه سونگ» را منفجر کرد این کشور را به «پاسخ شدید» تهدید کرد.

به گزارش ایرنا، کره شمالی بعد از ظهر امروز سه شنبه چند ساعت پس از دور جدید تهدیدهایش علیه کره جنوبی، دفتر ارتباط با سئول را در شهر مرزی "کائه سونگ" منفجر کرد.

این اقدام کره شمالی سه روز پس از تهدید سئول توسط "کیم یو جونگ" خواهر پر نفوذ «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی روی داد او گفته بود چنانچه کره جنوبی به ارسال بالون ها و انتشار کاغذ نوشته های انتقادی در مرز دو کره ادامه دهد مجازات خواهد شد.

انفجار دفتر ارتباطی دو کره، این نگرانی را برانگیخته که ممکن است کره شمالی اقدامات دیگری علیه کره جنوبی انجام دهد از جمله اقدام نظامی و انتقال سربازان به مناطق مرزی خلع سلاح تحت توافق های بین کره ای.

صبح امروز ارتش کره شمالی در بیانیه ای اعلام کرده بود در حال مطالعۀ یک «برنامه اقدام» برای ورود دوباره به مناطقی است که در چهارچوب پیمان دو کره در سال ۲۰۱۸ میلادی تخلیه نظامی شده بودند تا دوباره خط مقدم را به دژی محکم تبدیل کند.

وزارت دفاع کره جنوبی با صدور بیانیه ای اعلام کرد: «با توجه به شرایط امنیتی فعلی، ارتش ما بطور شبانه روزی تحرکات نظامی کره شمالی را زیر نظر داشته و تمام تلاش خود را برای مدیریت اوضاع انجام می دهد تا از ورود اوضاع به بحران نظامی جلوگیری کند».

در این بیانیه آمده است: «اگر کره شمالی اقدامات نظامی تحریک آمیزی انجام دهد ارتش ما به شدت به آنها پاسخ خواهد داد».

دفتر ارتباط مشترک دو کره در سپتامبر سال ۲۰۱۸ به منظور تسهیل در مبادلات و همکاری های بین دو کره و طبق اعلامیه پانمونچوم راه اندازی شد.

دو کره روابط خود را از اوایل ماه ژانویه امسال به دلیل نگرانی از  همه گیری کرونا به حالت تعلیق درآوردند هفته گذشته کره شمالی، کره جنوبی را "دشمن" توصیف کرد و قول داد تمام خطوط ارتباطی با این کشور را قطع کند اما در عوض سئول از پیونگ یانگ خواسته بود به توافق نامه صلح پانمونجوم پایبند باشد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =