جشنواره دانشجویی امید و یاری‌گری برگزیدگان خود را شناخت

تهران- ایرنا- جشنواره دانشجویی مجازی امید و یاری‌گری که به شکل مجازی برگزار شد، برگزیدگان خود را شناخت.

به گزارش روز سه شنبه دانشگاه صدا و سیما، جشنواره مجازی امید و یاری گری توسط دانشکده هنرهای دیجیتال و با همکاری معاونت فرهنگی دانشگاه صداوسیما با شروع سال جدید فراخوان خود را در بخش های موشن گرافیکس و پوستر با موضوعات شکست کرونا و جهش تولید منتشر کرد.

داوری این جشنواره با بررسی ۱۰۵ اثر از ۷۰ هنرمند توسط داوران اتمام یافت و برگزیدگان مشخص شدند که عبارتند از: 

نفر برگزیده در بخش شکست کرونا: امیرحسین فاضلی از دانشگاه علمی کاربردی مشهد

هیأت داوران ۲ اثر را به علت خلاقیت، نوآوری و شکل بیانی ساده و موجز شایسته تقدیر دانستند. اسامی این افراد به شرح زیر است:

فاروق روحی از دانشگاه تهران برای تصویرسازی های خلاقانه با موضوع شکست کرونا در تولید موشن گرافیکس خود، اسماعیل عباسی از دانشگاه تبریز با توجه به رویکرد متفاوت تکنیکال با موضوع شکست کرونا.

در بخش جهش تولید همچون شکست کرونا هیأت داوران ضمن تشکر از هنرمندانی که آثار خود را به جشنواره ارسال کردند، کیفیت آثار را مناسب با این موضوع و تکنیک موشن گرافیکس ندانستند و تنها به یک جایزه بسنده کردند.

هیأت داوران بخش موشن گرافیکس را شعیب حسینی مقدم، سجاد صبور و حسین قرایی تشکیل دادند.

بیانیه هیأت داوران بخش موشن گرافیکس جشنواره امید و یاری گری به همراه اعلام برگزیدگان این بخش نیز منتشر شد که در بخش هایی از آن آمده است: خلق آثار هنری با مسائل روز پیچیدگی ها و محدودیت های خاص خود را دارد و جشنواره ها نقش پررنگی را در خلق این موضوعات برعهده دارند. حوزه موشن گرافیکس نیز یکی از حوزه های مهم در عرصه آثار هنری کشور است که تعداد علاقه مندان و هنرمندان این حوزه روز به روز افزایش پیدا می کند. هیأت داوران موشن گرافیکس جشنواره مجازی امید و یاری گری در این بیانیه آورده است: جای خرسندی است که برای یک جشنواره ویژه دانشجویان هنری، آثار مختلفی از سراسر کشور به جشنواره ارسال شده و امید است حوزه موشن گرافیکس در ایران رشد و پیشرفت داشته باشد و هنرمندان خوبی از دانشجویان به آینده این صنعت افزوده شوند.

در این بیانیه آمده است: در کنار بحث پیشرفت موشن گرافیکس، نکته حائز اهمیت این است که با توجه به اعلام شدن و تاکید روی بخش موشن گرافیکس در فراخوان جشنواره، تعداد آثاری که در قالب انیمیشن به جشنواره ارسال شدند هم قابل توجه بود؛ با این که در ماهیت تولید بین آثار انیمیشن و موشن گرافیکس تفاوت وجود دارد اما جشنواره این آثار را پذیرفت و داوران تلاش داشتند این تفاوت را لحاظ کنند.

این بیانیه می افزاید: همچنین از دانشجویان علاقه مند به موشن گرافیکس در مسیر تبدیل شدن به هنرمند حرفه ای درخواست می شود که بحث تصویرسازی آثار خود را جدی تر بگیرند تا در این صنعت در آینده شاهد تصویرسازی های خلاقانه تر بدون استفاده از ابزار و پروژه های آماده نرم افزاری باشیم.

هیأت داوران این جشنواره از همه دانشجویان سراسر کشور که با تلاش برای آگاهی سازی و امیدبخشی به مردم در روزهای سخت کرونا آثار خود را در بخش شکست کرونا به جشنواره ارسال کردند تشکر و قدردانی می کنند. آثار بخش کرونا به مراتب شایسته تر و جذاب تر از بخش جهش تولید بود و امید است هنرمندان دانشجوی کشور در آینده آثار خلاقانه تری با موضوع جهش اقتصادی تولیدی کشور خلق کنند.

این هیأت با تاکید بر عناصر ایرانی با احساس نشاط و امیدبخشی در حوزه شکست کرونا همچنین ایجاد حس باور به جهش تولید آثار برگزیده را اعلام کردند:

نفر اول در بخش پوستر شکست کرونا: فرزانه استکی از دانشگاه تهران، نفر دوم در بخش پوستر شکست کرونا: محمد حامدی از دانشگاه صداوسیما

همچنین هیأت داوران پوستر تاکتیک کرونا اثر فرناز نصیری پور از دانشگاه فنی و حرفه ای کرمانشاه را به علت خلاقیت گرافیکی در پرداخت به موضوع ویروس کرونا شایسته تقدیر دانستند.

نفر اول در بخش پوستر جهش تولید: سیده انسیه هادی از دانشگاه صداوسیما و نفر دوم در بخش پوستر جهش تولید: عرفان غلامی از دانشگاه هنر اصفهان

هیأت داوران بخش پوستر را نیز صابر شیخ رضایی، حسین میرزاپور و حامد منصوری تشکیل دادند؛ مراسم تقدیر از برگزیدگان در هفته های آینده برگزار می شود.

به گزارش ایرنا، این جشنواره ویژه دانشجویان رشته های هنری سراسر کشور در مقاطع کاردانی و کارشناسی با موضوع شکست کرونا در بخش پوستر و موشن گرافیک بود که دانشجویان تا ۳۱ اردیبهشت ماه مهلت ارسال اثر داشتند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =