فعالیت‌های قرآنی در فضای مجازی ادامه می‌یابد

تهران- ایرنا- معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: به دوران پساکرونا فکر می‌کنیم تا فعالیت‌های قرآنی را در حوزه فضای مجازی ادامه دهیم.

به گزارش روز سه شنبه معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، عبدالهادی فقهی‌زاده در جلسه شورای مدیران معاونت قرآن و عترت با اشاره به ویژگی های نرم افزار آموزشی ویژه موسسات قرآنی گفت: ما به دوران پسا کرونا فکر می کنیم تا فعالیت های قرآنی را در حوزه فضای مجازی ادامه دهیم. بنابراین طراحی نرم افزار آموزشی جدید باید منحصر به فرد و به روز باشد.

وی بر ضرورت بهره گیری از فضای مجازی تاکید کرد و گفت: ما باید در فضای فعلی کشور یک عرف جدید ایجاد کنیم و این دور از دسترس نیست و ضرورت دارد به صورت واقعی به آن بپردازیم.

فقهی زاده فعالیت های معاونت قرآن و عترت در سطح کشور را با هدف راهبری حوزه قرآن و عترت دانست و افزود: نگاه آسیب شناسی و راستی‌آزمایی یکی از نکات قابل توجه در این نرم‌افزار باید باشد و هدف ما این است که فعالیت موسسات را در سطح کشور با این گونه نرم افزار ها رصد کنیم. ما به نرم افزار آموزشی ویژه موسسات قرآنی به عنوان یک اثر قابل رشد نگاه می کنیم که بتواند نیازهای ما را تامین کند.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تشکیل کارگروهی متشکل از دو اداره کل ارتباطات و هماهنگی و دفتر آموزش و توسعه مشارکت ها اظهار داشت: این کارگروه نیازها را برشمرده و ارائه کند همچنین اشکالات آموزشی را مرتفع سازد.

در هشتمین جلسه شورای مدیران که موضوع سامانه آموزشی موسسات قرآنی کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت، حجت الاسلام حمیدرضا مطهریان مدیر موسسه قرآنی استان یزد و روح‌الله مطهریان طراح نرم افزار و اپلیکیشن آموزشی حمد ویژه موسسات قرآنی کشور به بیان نکاتی پرداختند و این نرم افزار توسط موسسه مجری ارائه شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =