سه پایگاه اهدای خون در مشهد روز چهارشنبه دایر است

مشهد- ایرنا- سه پایگاه اهدای خون در شهر مشهد روز چهارشنبه همزمان با سالروز شهادت حضرت امام جعفر صادق (ع) در مشهد آماده پذیرش خون داوطلبان است.

مدیر کل انتقال خون خراسان رضوی روز سه‌شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: پایگاه اهدای خون امام رضا (ع)  در میدان شریعتی، پایگاه امید در خیابان شیرازی و پایگاه شهید سلیمانی در آزادشهر مشهد روز  ۲۸ خرداد ماه دایر خواهد بود. 

دکتر محسن قدیمی افزود: این سه پایگاه فردا از ساعت هشت و ۳۰ دقیقه تا ۱۳ در شهر مشهد فعال است.

وی با اشاره به کاهش ذخایر خونی در خراسان رضوی ادامه داد: در حال حاضر نیاز به اهدای خون در تمامی گروههای خونی وجود دارد و اگر تعداد داوطلبان مراجعه کننده به پایگاه‌های اهدای خون افزایش نیابد، پاسخگویی به بیماران با مشکل مواجه خواهد شد. 

مدیر کل انتقال خون خراسان رضوی گفت: از ابتدای سال جای تاکنون ۲۵ هزار نفر در مشهد و دیگر شهرستان‌های استان خراسان رضوی خون خود را اهدا کرده‌اند.

اداره کل انتقال خون خراسان رضوی پس از استان‌های تهران و فارس رتبه سوم را از نظر تولید خون در کشور داراست و تامین خون ۶۰ بیمارستان در این استان را بر عهده دارد.

۱۲ پایگاه اهدای خون در خراسان رضوی فعال است که ۶ پایگاه از این تعداد در مشهد و هفت پایگاه در شهرستان‌های نیشابور، کاشمر، سبزوار، گناباد، تربت‌جام، قوچان و تربت‌حیدریه دایر است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =