۲۷ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۵۳
کد خبرنگار: 2748
کد خبر: 83824134
۰ نفر

برچسب‌ها

بازگشت ۶.۵ درصد زوجین به زندگی مشترک پس از مشاوره طلاق

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل بهزیستی لرستان گفت: ۶.۵ درصد زوجین پس از مراجعه به مراکز مشاوره تخصصی طلاق، برای بازگشت به زندگی مشترک ترغیب می شوند.

کرم یاری روز سه شنبه در دیدار با معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری لرستان افزود: آسیب های طلاق برای زوجین و هم برای فرزندان خانوادهباقی می ماند و چنانچه طلاق توافقی هم باشد، بازتاب های روانی سنگین و جبران ناپذیر بسیاری برای دو طرف ایجاد می کند.
وی تصریح کرد، زوجینی که نسبت به طلاق اقدام می کنند حتی اگر از تصمیم خود منصرف شوند بازهم دچار آسیب هایی خواهند شد که شاید در طول زندگی همراه آنها باشد.

وی با اشاره به فعالیت  مراکز  مشاوره خانه مهر اضافه کرد: زوجین متقاضی طلاق می توانند در این مرکز  به صورت تخصصی و حرفه ای  زندگی خود را مورد ارزیابی قرار دهند اما در نهایت  مشاوره طلاق به این معنا نیست که متخصصین به آنها کمک کنند که از یکدیگر جدا شوند.

وی گفت: البته مشاوره به معنای بازگشت زندگی به هر قیمت نیست بلکه باید در این راستا مشکلات زندگی زوجین را ارزیابی، عوامل ایجاد شده برای جدایی آنها را سنجش  و به بهبود رابطه آنها کمک کرد.

یاری ادامه داد: متاسفانه ۸۰ درصد از  طلاق ها طی سه سال اول زندگی شکل می گیرد  و افسردگی، وسواس، مشکل در محیط کار، مشکلات خلقی و آسیب دیدن روابط بین فردی از مواردی است که در جـــریان جدایی و حتی خیانت  زوجین خودنمایی می کند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =