۲۷ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۰۶
کد خبرنگار: 2243
کد خبر: 83824121
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۷ بنای غیر مجاز در اراضی کشاورزی فردیس تخریب شد

کرج - ایرنا - رییس اداره جهاد کشاورزی شهرستان فردیس از تخریب ۱۷ مورد تغییر کاربری اراضی کشاورزی و بنای غیر مجاز در روستای فرخ آباد این شهرستان خبر داد.

علیرضا بدری روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: این بناها در اجرای تبصره ۲ بند ۱۰ قانون حفاظت از اراضی زراعی و باغی با حکم دادستان عمومی و انقلاب شهرستان فردیس تخریب شد و ۱۵ هزار مترمربع از اراضی کشاورزی آزاد سازی و به حالت اولیه بازگشت.

وی اظهارداشت: این ساخت و ساز غیر مجاز شامل ۱۰ مورد دیوارکشی، سه مورد بنا، چهار مورد استخر در اراضی کشاورزی و باغی  بود که با حضور عوامل بخشداری ،رییس کلانتری مشکین دشت و جهاد کشاورزی تخریب شد.

رییس اداره جهاد کشاورزی شهرستان فردیس گفت: یکی از مأموریت‌های مهم جهادکشاورزی مدیریت کارآمد در راستای بهره‌برداری بهینه و حفظ و صیانت از اراضـی کشاورزی و تامین امنیت غذایی نسل حاضر و آینده  بر اساس شرح وظایف قانونی و تکلیفی است.

وی از تمام مالکان زمین های کشاورزی خواست تا قبل از هرگونه تغییرکاربری برای اخذ مشاوره و مجوزهای قانونی به مدیریت جهاد کشاورزی مراجعه کنند و در صورت مشاهده هر گونه تغییرکاربری غیرمجاز موارد به سامانه ۱۳۱ اطلاع رسانی نمایند.

شهرستان فردیس حدود ۲ هزار هکتار اراضی کشاورزی و باغی دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =