۳۰ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۸:۳۵
کد خبرنگار: 1423
کد خبر: 83824108
۰ نفر

برچسب‌ها

۸۸ درصد مطالبه گندمکاران ایلامی پرداخت شد

ایلام - ایرنا - مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی ایلام گفت: ۸۸ درصد مطالبه گندمکاران این استان معادل ۴۴۵ میلیارد تومان تاکنون پرداخت شده است.

کامران سلیمان پور روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۱۲ درصد مطالبه برابر ۶۰ میلیارد تومان باقیمانده نیز تا هفته دیگر پرداخت می شود.

وی افزود: عملیات برداشت در شهرستان های سردسیر و معتدل آغاز شده است و خرید تضمینی از کشاورزان این مناطق ادامه دارد زیرا برداشت و خرید گندم از شهرستان های دره شهر و بدره هنوز به اتمام نرسیده است.

سلیمان پور یادآور شد: تاکنون در کل استان ۲۰۵ هزار تن گندم معمولی به صورت تضمینی توسط مراکز خرید و ذخیره بخش دولتی و ۲۵ هزار تن گندم معمولی و دروم توسط بخش خصوصی و به شیوه توافقی از کشاورزان خریداری شده است.

وی با بیان اینکه پیش بینی می شود ۲۷۰ هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شود، اضافه کرد: باتوجه به اینکه تاکنون در مجموع ۲۳۰ هزار تن گندم توسط بخش دولتی و خصوصی خریداری شده است و فرایند برداشت و خرید از مناطق سردسیر و کوهستانی همچنان ادامه دارد، تحقق این پیش بینی دور از ذهن نیست.

سلیمان پور یادآور شد: قیمت تضمینی گندم دولتی به ازای هر کیلوگرم گندم معمولی ۲۵ هزار ریال و گندم دروم ۲۶ هزار ریال است.

وی گفت: ۴۰ مرکز خرید گندم در سراسر استان با ظرفیت پذیرش ۴۰۰ هزار تن گندم فعال است که ۱۵ مرکز متعلق به شرکت غله و خدمات بازرگانی و ۲۵ مرکز نیز مربوط به اداره کل تعاون روستایی به عنوان خریدار مباشر است.

وی در مورد پرداخت مطالبات کلزاکاران استان ایلام هم توضیح داد: در مجموع ۱۷ هزار و ۵۰۰ تن کلزا از کشاورزان خریداری شد که تاکنون بیش از ۷۵ میلیارد تومان معادل ۹۸ درصد کل مطالبه این کشاورزان پرداخت شده و کمتر از ۲ میلیارد تومان باقیمانده نیز تا هفته آینده به کشاورزان کلزاکار پرداخت می شود.

استان ایلام دارای ۳۴۰ هزار هکتار اراضی شکاروزی دیم و آبی است که  ۸۶ هزار هکتار از اراضی دیم و ۵۵ هزار هکتار از اراضی آبی استان ایلام به کشت گندم اختصاص دارد.

در فصل برداشت سال زراعی گذشته ۳۴۰ هزار تن گندم از کشاورزان استان ایلام به نرخ تضمینی و مصوب خریداری شد که از این مقدار خرید تضمینی انجام شده نزدیک به ۲۶۴ تن گندم خوراکی و دروم و ۳۴ هزار تن نیز گندم بذری است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =