همایش دوچرخه‌سواری همگانی در مهاباد برگزار شد

مهاباد- ایرنا- همایش دوچرخه‌سواری همگانی با شعار "قطع زنجیره کرونا با استفاده از دوچرخه" با حضور علاقه‌مندان به این رشته ورزشی در مهاباد برگزار شد.

رییس هیات دوچرخه سواری و دبیر کمیته ورزش‌های همگانی مهاباد روز سه‌شنبه در حاشیه این مراسم در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این همایش بیش از ۱۵۰ نفر دوچرخه‌سوار حضور داشتند و شرکت‌کنندگان مسیرهای از داخل شهر مهاباد را به صورت رفت و برگشت رکاب زدند.

دیاکو توتونچی ادامه داد: این همایش در قالب سه گروه مختلف و با حضور ورزشکار نوجوان و جوان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در فضای باز و خیابان‌های داخل شهر با هدف ترویج فرهنگ دوچرخه‌سواری و استفاده کمتر از وسایل حمل و نقل عمومی برگزار شد.

وی اضافه کرد: استفاده شهروندان از وسایل حمل و نقل عمومی و پرداخت وجه نقد برای تردد در داخل شهر، باعث گسترش بیماری کرونا در جامعه می‌شود و در صورتی که فرهنگ استفاده از دوچرخه جایگزین شود، تا حدودی زنجیره ابتلا به کرونا نیز قطع خواهد شد.

وی با اشاره به فعالیت پویش ملی "سه‌شنبه بدون خودرو" اظهار داشت: این پویش از مدتی قبل در مهاباد فعالیت خود را به منظور ایجاد رغبت بیشتر در شهروندان برای پرداختن به ورزش‌های همگانی با هدف داشتن جامعه‌ای سالم شروع کرده و با استقبال گرم شهروندان روبرو بوده است.

توتونچی با اشاره به اینکه این همایش همگانی علاوه بر ایجاد نشاط و شادابی در بین جوانان، حفظ سلامت روحی و جسمی افراد را نیز به دنبال دارد بیان کرد: شهروندان با حضور در همایش‌های دوچرخه‌سواری، زمینه آشنایی فرزندان خود را با این رشته ورزشی سالم و مفرح نیز فراهم کنند.

رییس هیات دوچرخه‌سواری و دبیر کمیته ورزش‌های همگانی مهاباد گفت: امسال نیز ضمن رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی تلاش می‌کنیم همایش دوچرخه‌سواری هر هفته به مناسبت طرح ملی پویش سه‌شنبه‌های بدون خودرو را در سطح شهرستان برگزار کنیم.

شهرستان ۲۴۰ هزار نفری مهاباد در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =