امام جمعه شیراز: فعالیت‌های آموزش‌وپرورش پیوست رسانه‌ای داشته باشد

شیراز- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز با یادکرد از عملکرد مجازی آموزش و پرورش در ایام شیوع ویروس کرونا، بر ضرورت برخورداری این فعالیت‌ها از پیوست رسانه‌ای تاکید کرد.

آیت‌الله لطف‌الله دژکام سه‌شنبه در کمیته همکاری‌های حوزه علمیه و آموزش و پرورش ابراز داشت:در گذشته در شکل سنتی برای تبیین  فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی، به دلیل ارتباط چهره به چهره و فضای اجرای این فعالیت‌ها و وجود رسانه‌های قوی و کارآمد کمتر به فضای مجازی، ارتباطات رسانه‌ای و طراحی و تولید کارهای هنری توجه داشته‌ایم.

امام جمعه شیراز عنوان کرد:هم اکنون با توجه به شیوع ویروس کرونا، بخش شایان توجهی از این توانمندی‌های سنتی رسانه ای را از دست داده‌ایم و به همین دلیل باید بیشتر به سمت فضای مجازی و بهره‌گیری از تکنولوژی روز پیش رویم که این امر موجب می شودعلاوه بر مخاطبان همیشگی که دانش آموزان و آموزگاران هستند، مخاطبان دیگری را نیز چه در داخل و چه در خارج از کشور، از این رهگذر در اختیار بگیریم.

آیت‌الله دژکام افزود: اهمیت این امر زمانی آشکار می شود که در موضوع ایجاد تمدن نوین اسلامی و رقابت بین تمدن‌ها، افزون بر مخاطبان اصلی خود سایر افراد همچون غیرمسلمانان را نیز در نظر بگیریم و به این موضوع به شکلی جهانی نگاه کنیم.

امام جمعه شیراز در ادامه درباره نحوه عملکرد آموزش و پرورش فارس در زمان شیوع ویروس کرونا، اظهار داشت: با توجه به شرایط ایجاد شده و عدم امکان حضور دانش‌آموزان در مدارس، آنچه شاهد بودیم این است که مجموعه کارهای آموزشی تعطیل نشد و روند آموزش ادامه داشت که جای تقدیر دارد و باید سعی شود تا در صورت تداوم این شرایط در کشور، برای سال تحصیلی آینده نیز این روند تقویت شده و ادامه داشته باشد.

وی انجام فعالیت‌های آموزشی در قالب گروه‌های کوچک را یکی از راهکارهای کاهش تاثیر منفی کرونا بر آموزش دانست.

نماینده ولی فقیه در استان فارس در همین زمینه با تاکید بر لزوم تدوین بسته آموزشی برای مدارس، گفت: در تدوین این بسته آموزشی باید مسائل آموزشی و تربیتی در کنار هم دیده شود و به نحوی باشد که هم ناظر بر آموزش باشد و هم تربیت.

جشن تکلیف دانش‌آموزان فارس مجازی برگزار شد

مدیر کل آموزش و پرورش فارس نیز در این دیدار از برگزاری جشن تکلیف دانش‌آموزان به‌صورت مجازی سخن گفت و افزود: در این زمینه از اولیای دانش آموزان خواسته شد تا از این مراسم معنوی کلیپ تهیه کنند و از طریق فضای مجازی به مدیران مدارس تحویل دهند که با استقبال خوب خانواده دانش آموزان مواجه شد.

فرهاد اسماعیلی همچنین به برگزاری  مسابقات چندگانه  قرآن  به صورت مجازی و رزمایش  کمک مومنانه معلمان و دانش آموزان اشاره کرد و بیان داشت: با شیوع ویروس کرونا، افزون بر راه‌اندازی آموزش‌های مجازی و ایجاد آرامش در فضای عمومی جامعه و در بین خانواده‌ها، آموزش و پرورش و فرهنگیان فارس با در نظر گرفتن مسئولیت اجتماعی خود، اقدامات مختلفی انجام دادند که تولید ماسک و مواد ضدعفونی مورد تایید علوم پزشکی توسط هنرستان و حضور داوطلبانه همکاران در ضدعفونی کردن سطح شهر و مدارس و مراکز مختلف  از آن جمله است.

وی افزود: بر همین اساس تاکنون ۱۰۰هزار ماسک استاندارد مورد تایید علوم پزشکی در هنرستان‌ها و ۲۰۰هزار ماسک نیز در حوزه سوادآموزی تولید شده که در برگزاری امتحانات نهایی که هم‌اکنون به صورت حضوری درحال انجام است، از این تولیدات برای حفاظت دانش آموزان استفاده می‌شود.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس در زمینه فعالیت‌های پرورشی و فرهنگی نیز به جذب و آموزش ۶۵ طلبه و آموزش ۵۰ تن از روحانیون مستقر به صورت متمرکز در شیراز، اعزام یک هزار و ۳۵۰ نفر از مبلغان مناسبتی بدون احتساب روحانیون طرح هجرت و مبلغین بومی اداره اوقاف، بازدید ۴ هزار و ۴۲۵ نفر از دانش آموزان از حوزه های علمیه، فعالیت ۱۱۰ روحانی مستقر و اجرای طرح پیوند مسجد و مدرسه در ۳۷۶ مدرسه  اشاره کرد.

سخنگوی وزارت بهداشت بیست و ششم خرداد ۹۹ با اشاره به این که مجموع بیماران کرونا در کشور به ۱۸۹ هزار و ۸۷۶ نفر رسید، گفت: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۱۳ بیمار جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۸ هزار و ۹۵۰ نفر رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =