تختهای بیمارستان قائم مشهد برای درمان کرونا افزایش یافت

مشهد- ایرنا- مدیر بیمارستان قائم (عج) مشهد از افزایش تعداد تخت‌های اختصاص یافته برای درمان بیماران مبتلا به کرونا در این بیمارستان طی روزهای اخیر خبر داد.

دکتر حسن خداپرست روز سه‌شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر شاهد افزایش مبتلایان به کرونا در بیمارستانهای مشهد هستیم لذا اکنون دو بخش در بیمارستان قائم(عج)  به کرونا اختصاص یافته و بخش مراقبت‌های ویژه با هشت تخت نیز برای بیماران بدحال کرونا در نظر گرفته شده است.
وی ادامه داد: این در حالی است که با اعلام کاهش مبتلایان به کرونا در مشهد طی هفته اول خردادماه امسال تعداد بیماران کرونایی در بیمارستان قائم مشهد به کمترین حد خود رسیده بود و شاهد پاکسازی و ضد عفونی بخش‌های کرونایی در این بیمارستان بودیم که با کمال تاسف اکنون دوباره برای درمان مبتلایان آماده شده‌ایم.
مدیر بیمارستان قائم (عج) مشهد گفت: کم توجهی به مراقبت‌های بهداشتی و اصول فاصله‌گذاری اجتماعی موجب افزایش بیماران کرونایی در نقاط مختلف کشور به‌خصوص شهر مشهد شده است.
خداپرست افزود: طی یک هفته اخیر نزدیک به ۵۰ بیمار غیرکرونایی برای درمان سایر بیماریهایشان به بیمارستان قائم(عج) مشهد مراجعه کرده بودند که آزمایش کرونای آنها مثبت و همین موضوع موجب تشدید بیماری‌ اصلی‌شان شده است.
وی با بیان این که ۸۵ درصد ناقلان ویروس کرونا علائم ندارند ادامه داد: بیشتر افرادی که ماسک، دستکش و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت نمی‌کنند جوانان و افراد میانسال هستند که علائمشان دیر بروز می‌کند و آنان بیماری را به والدین و اطرافیان با بیماریهای زمینه‌ای مانند دیابت و بیماریهای قلبی و عروقی منتقل می‌کنند.
بیمارستان هزار تختخوابی قائم (عج) مشهد یکی از دو بیمارستان بزرگ آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد است و به عنوان مجهزترین و تنها مرکز مغز و اعصاب در شمال شرق کشور به شمار می‌رود.

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۱۸۹ هزار و ۸۷۶ نفر در ایران به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند. این بیماری تاکنون جان هشت هزار و ۹۵۰  را در کشورمان گرفته است. 

همچنین تاکنون ۱۵۰ هزار و ۵۹۰ نفر از مبتلایان به کرونا در ایران بهبود یافته‌اند.  

"پاندمی کرونا" تاکنون در سطح جهان هشت میلیون و ۱۱۲ هزار و ۹۳۳ نفر را بیمار کرده و جان ۴۳۹ هزار و ۶۱  نفر را در ۲۱۲ کشور گرفته است.

چهار میلیون و ۲۱۳ هزار و ۲۸۴ نفر از افراد مبتلا به کرونا در سطح جهان تاکنون درمان شده‌اند.

در این میان آمریکا با دو میلیون و ۱۸۲ هزار و ۹۵۰ بیمار کرونا و ۱۱۸ هزار و ۲۸۳ قربانی بیشترین آمار را به خود اختصاص داده و پس از آن به ترتیب کشوهای برزیل، روسیه، هند و انگلستان قرار گرفته‌اند.

بر اساس آخرین آمارهای رسمی، ایران در جدول شمار مبتلایان و قربانیان بیماری جهانگیر کرونا جایگاه دهم را در جهان دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =