مرکز کنترل ترافیک و استودیو رسانه شهر سمنان افتتاح شد

سمنان- ایرنا-  مرکز مدیریت و کنترل ترافیک و استودیو رسانه شهر سمنان روز سه شنبه با حضور علیرضا آشناگر استاندار، شهردار، فرماندار و اعضای شورای اسلامی شهر سمنان افتتاح شد.

مدیرعامل سازمان مدیریت و مهندسی شبکه حمل و نقل شهرداری سمنان درباره مرکز مدیریت و کنترل ترافیک به ایرنا گفت: برای اجرای مرکز مدیریت و کنترل ترافیک ۵۰ میلیارد ریال هزینه شده و در هفت نقطه دوربین های پایش تصویری و در ۶ نقطه از شهر سمنان دوربین های ثبت تخلف نصب شده است.

مسعود میرشریفی افزود: هوشمندسازی از موضوعات با اهمیت در حوزه مدیریت شهری است و راه اندازی مرکز کنترل ترافیک شهری در راستای دستیابی به شهر هوشمند است.

وی گفت : استفاده از سامانه های حمل و نقل هوشمند در دیگر شهرها راهکاری مناسب برای کنترل ترافیک شهری است که بهبود بسزایی در حل مسائل ترافیکی شهر دارد و از اولویت های شهرداری سمنان در سال جاری بود.

وی از تخصیص اعتبار۵۰ میلیارد ریالی برای تهیه دوربین‌های کنترل، نظارت و پلاک‌خوان برای نصب در معابر شهر خبر داد و عنوان کرد: پایش تصویری شهر در افزایش امنیت، کاهش ترافیک و همچنین کاهش تخلفات رانندگی موثر است.

میرشریفی با اشاره به نصب دوربین های پایش تصویری و دوربین های ثبت تخلف اظهار داشت : هدف از این اقدام شهرداری سمنان ،کاهش هزینه‌ها در خدمات شهری، رصد و مدیریت ترافیک، هدایت ناوگان حمل و نقل عمومی، کنترل هوشمند چراغ‌های راهنمایی و رانندگی، قابلیت اتصال به شهر هوشمند و رسانه عمومی، ارتقای سطح امنیت شهری، کاهش تخلفات و جرائم، مدیریت بحران، امداد رسانی و خدمت رسانی به موقع است.

استودیو رسانه شهر و رادیو کودک

سرپرست مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان نیز درباره راه اندازی استودیو رسانه شهر گفت: تشکیل شبکه رسانه ای در شهرداری سمنان  از اقدامات مهم حوزه روابط عمومی است .

علی اکبر بنی اسدی بیان کرد:  در این شبکه از تمام ظرفیت های لازم، شامل رسانه مکتوب یعنی بولتن های خبری افق شهر، رسانه سایبریعنی درگاه الکترونیکی شهرداری و پایگاه خبری شهرداری و رسانه های صوتی استودیو رسانه شهر و رسانه های مجازی برای ارتباطات استفاده شده است.

وی راه اندازی استودیو رسانه شهر را تکمیل شبکه رسانه ای شهرداری دانست و اضافه کرد: استودیو رسانه شهر با توان تولیدات رادیویی قابل پخش از شبکه رادیو سمنان و فضای مجازی با حضور استاندار سمنان افتتاح شد.

بنی اسدی به رادیو کودک نیز اشاره کرد و گفت : در راستای شهر دوستدار کودک رادیو کودک نیز با استفاده از ظرفیت های استودیو رسانه شهر راه اندازی شد که برنامه های متنوعی به صورت هفتگی برای کودکان شهر اخلاق ارائه می کند .

وی خاطر نشان کرد: راه اندازی استودیو رسانه شهر از زمینه های مهمی است تا شهرداری به عنوان نهاد اجتماعی تمام ظرفیت ها و خدمات خود را به شهروندان اطلاع رسانی کند، همچنین با اجرایی شدن آن شاهد ارتقای فرهنگ شهروندی و جلب مشارکت شهروندان در امور شهر خواهیم بود.

امروز استاندار سمنان از طرح های در دست ساخت شهرداری سمنان شامل خانه تاریخی دانایی و منطقه کهنه دژ، شهربازی بزرگ سمینا و کمپ زائر، بوستان کومش، باغ‌راه اِنجیلا، مرکز پایش تصویری و بوستان هوشمند کودک این شهر بازدید کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =