ساخت پاسگاه محیط بانی شهرستان تفتان وارد فاز اجرایی شد

زاهدان- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: ساخت پایگاه محیط بانی شهرستان تفتان با عنایت به پیگیری‌های انجام شده وارد فاز اجرایی شد.

وحید پورمردان روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: ساخت پاسگاه محیط بانی محیط زیست در نزدیکی قله سرافزار تفتان و مناطق و طبیعت حوزه شهرستان خاش یکی از نیازهای مهم محیط زیست استان در این منطقه است.

وی افزود: در ۶ سال گذشته محدوده زمین پاسگاه مشخص شده و تنها پی ریزی انجام شده بود که امیدواریم این مطالبه مردمی و زیست محیطی را بتوانیم در حداقل بازه زمانی به پایان برسانیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: در ادامه برنامه‌ها و تکمیل و ساخت ادارات جدید و پاسگاه‌های محیط بانی سراسر استان مانند پاسگاه زرآباد، پاسگاه تنگ، اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دلگان، بزمان و تفتان این اداره کل جذب اعتبارات مورد نیاز را در دستور کار قرار داده است.

وی همچنین بیان کرد: سمینارهای سه روزه با مشارکت ادارات حفاظت محیط زیست و مراکز علمی کشور با هدف برنامه پایش محیط زیستی در چارچوب استاندارهای علمی بروز برگزار شد.

پورمردان ادامه داد: این نشست‌ها بصورت ویدئو کنفرانس با حضور ادارات حفاظت محیط زیست استان‌ها و معاونان پژوهشی دانشگاها و مراکز علمی کشور در زمینه تقویت و ساماندهی پایش محیط زیست در حوزه‌های محیط زیست دریایی، زیستگاه ها و محیط طبیعی و موضوع آلاینده ها و محیط زیست انسانی انجام شد.

وی اظهار داشت: همچنین بر محورهایی مانند تقویت هم افزایی، تعامل و هماهنگی هر چه بیشتر برای فعالیت‌های مشترک با استفاده از ظرفیت‌های مراکز علمی و فنآوری نیز بحث و تاکید شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: از جمله مباحث محوری طرح شده می‌توان به تبیین برنامه پایش محیط زیست انسانی از قبیل هوا، انرژی و گرد و غبار، آب و خاک و مدیریت پسماند اشاره کرد.

وی افزود: از دیگر موضوعات مطروح شده با مراکز علمی و دانشگاهی کشور می‌توان به تبیین برنامه پایش محیط زیست دریایی و تالاب‌ها و تبیین برنامه پایش محیط زیست طبیعی اشاره کرد.

پورمردان خاطرنشان کرد: چارچوب برنامه‌های ارائه شده شامل معرفی اجمالی حوزه فعالیت، بیان اهم چالش‌های پایش محیط زیستی، خط مشی‌های سازمانی، برنامه ها و اولویت‌هایی با رویکرد تقویت و ساماندهی نظام پایش زیست محیطی با استفاده از توان و ظرفیت دانشگاه‌ها، پارکهای علم وفن آوری بود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =