۲۷ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۵۰
کد خبرنگار: 1822
کد خبر: 83824018
۰ نفر

برچسب‌ها

اجرای ۹ پروژه مدرسه‌سازی در زرند

کرمان - ایرنا - مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان از اجرای ۹ پروژه آموزشی با ۵۴ کلاس درس در شهرستان زرند خبر داد.

 سید محمد واعظی نژاد روز سه‌شنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان زرند افزود: با وجود اینکه بعد از زلزله سال ۸۳ ساخت و ساز فراوانی در شهرستان زرند صورت گرفته، اما همچنان سرانه فضای آموزشی شهرستان زرند پایین‌تر از سرانه میانگین متوسط کشور است و این آمار نشان می‌دهد که باید ساخت و ساز بیشتری در شهرستان زرند برای جبران کمبود فضای آموزشی صورت بگیرد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر در شهرستان زرند ۹۴ مدرسه با ساخت و ساز مصالح بنایی داریم، که نیاز به تخریب و بازسازی دارند و ۹ مدرسه کانکسی نیز در این شهرستان نیازمند بهسازی و جایگزینی فضای استاندارد و مقاوم هستند.

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان با اشاره به شعار امسال مبنی بر سال جهش تولید عنوان و تصریح کرد: هدف‌گذاری کرده‌ایم تا با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری جهش خوبی در افزایش تعداد کلاس درس در سال ۹۹ داشته باشیم، به طوریکه در سال گذشته ۳۲۴ کلاس درس را تحویل آموزش و پرورش دادیم و سعی داریم امسال یکهزار کلاس درس را تحویل آموزش و پرورش بدهیم که از این یکهزار کلاس درس مطمئناً تعدادی سهم آموزش و پرورش شهرستان زرند خواهد بود.

 واعظی نژاد با اشاره به ظرفیت خوب خیرین شهرستان زرند گفت: روی کمک و مشارکت خیرین حساب ویژه‌ای باز کردیم به طوری که در سال گذشته ۹۷ میلیارد تومان جذب خیرین داشتیم و این روند رو به رشد است و در سال جاری تا امروز نزدیک به ۲۳ میلیارد جذب مشارکت خیرین داشته‌ایم که پیش‌بینی می‌شود تا آخر سال به مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان خواهد رسید و این عدد کمک زیادی به جبران کمبود فضاهای آموزشی خواهد کرد.

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان از برگزاری مراسم امضای تفاهم‌نامه ۱۲۰ مدرسه به همت اتاق بازرگانی و موسسه خیریه مهر گیتی خبر داد و گفت: این مراسم هفته آینده با حضور استاندار کرمان و رئیس اتاق بازرگانی به نمایندگی از فعالان اقتصادی و مدیر عامل موسسه خیریه مهر گیتی و معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور ، اعضاب هیات مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز استان و اصحاب رسانه در شهر کرمان و محل استانداری کرمان برگزار خواهد شد که با انعقاد این تفاهم کمک ارزشمندی به توسعه فضاهای آموزشی در استان می‌شود.

عضو شورای آموزش و پرورش استان کرمان بر اجرای طرح آجر به آجر که مورد تاکید وزیر آموزش و پرورش می‌باشد، اشاره کرد و گفت: از اعضای شورای آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق و بیشتر فرماندار و رئیس آموزش و پرورش و دیگر اعضا تقاضا دارم تا این طرح را بازدیدها و مراسم‌های مختلفی که حضور پیدا می‌کنند، تبلیغ و اطلاع‌رسانی کنند تا بتوانیم از این طریق که طرح بسیار خوبی است کمک خیرین را جذب کرده و فضای آموزشی را توسعه دهیم.

 وی افزود:  قبل از اجرای طرح آجر به آجر استان کرمان به نحوی این طرح را اجرا کرده است که ۹۵ خیر در بخش نوق شهرستان رفسنجان همت کردند و با کمک‌های خرد این ۹۵ نفر مدرسه ۸۰۰ متری با ۶ کلاس درس را در این شهرستان ساخته و تحویل آموزش و پرورش داده‌ایم، که می‌توان آن را مصداقی از طرح آجر و آجر دانست.

واعظی نژاد با اشاره به اینکه پروژه استخر استخر زرند به دلیل عدم تامین اعتبار و کافی از سال ۹۰ و ۹۱ نیمه تمام رها شده است عنوان کرد: با کمک فرماندار و کمیته برنامه‌ریزی شهرستان اعتبار سه میلیارد ریالی سال گذشته تخصیص یافت که این پروژه فعال شده و در صدد هستیم با تأمین اعتبار ۴۰ میلیارد ریالی این پروژه را به اتمام رسانده و تحویل آموزش و پرورش زرند بدهیم.

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان بعد از جلسه شورای آموزش و پرورش از پروژه های استخر زرند، سالن ورزشی محلاتی، مسکن مهر زرند، مدرسه خیری برخورداری شهرک فرهنگیان بازدید کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =