۲۱۱ کیلوگرم موادمخدر در کرمانشاه کشف شد

کرمانشاه- ایرنا- فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از اجرای طرح بزرگ ارتقاء امنیت اجتماعی در شهر کرمانشاه خبر داد و گفت: در این طرح ۴۸ ساعته نتایج خوبی از جمله کشف ۲۱۱ کیلوگرم انواع موادمخدر و اعمال قانون ۷۰۶ دستگاه وسیله نقلیه متخلف حاصل شد.

سردار «علی اکبر جاویدان« روز سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهارداشت: یکی از برنامه های اجرا شده در این طرح توقیف و اعمال قانون وسایل نقلیه متخلف بود که در این راستا ۷۰۶ دستگاه با برخورد پلیس مواجه شد.

وی ادامه داد: از این تعداد وسایل نقلیه، ۶۵۴ دستگاه توسط پلیس راه و راهور اعمال قانون و ۵۲ دستگاه نیز توقیف و روانه پارکینگ شد.

سردار جاویدان تصریح کرد: از مجموع خودروهای یادشده ۱۶۹ دستگاه به دلیل نصب نکردن پلاک، مخدوش و یا ناخوانا بودن توقیف و یا اعمال قانون شد. 

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه همچنین به اهم اقدامات صورت گرفته توسط پلیس های تخصصی نیز اشاره کرد و گفت: در این طرح ۳۹۲ مورد تذکر در خصوص بدپوششی و بدحجابی توسط پلیس امنیت عمومی ارایه و از ۳۷ نفر نیز به همین دلیل تعهدات لازم اخذ شد.

وی ادامه داد: طی این ۴۸ ساعت ۱۰۳ فقره تخلف کشف حجاب در داخل خودرو ثبت، ۳۵ نفر در رابطه با موضوعات امنیت اخلاقی دستگیر و ۱۵ فقره پرونده قضایی نیز برای این افراد تشکیل شد.

سردار جاویدان تصریح کرد: از دیگر اقدامات پلیس امنیت عمومی استان کشف ۹۲ قبضه سلاح، ۴۸ تیغه خشاب، ۳۶۴ عدد فشنگ جنگی و شکاری، دستگیری ۹۶ نفر که در میان آنها ۳۹ تن از اراذل و اوباش و ۹ نفر از اتباع غیرمجاز افغانی هم دیده می شد.

رییس پلیس کرمانشاه ادامه داد: کاراگاهان پلیس آگاهی استان نیز در راستای اجرای طرح موفق به کشف ۵۰ گرم طلا و ۳۶ دستگاه گوشی سرقتی، کشف بیش از ۵۰ فقره سرقت از جمله ۱۰ فقره سرقت منزل و مغازه، دستگیری ۱۰ نفر سارق و کشف چهار دستگاه خودروی مسروقه شدند.

وی در خصوص اقدامات پلیس امنیت اقتصادی نیز گفت: ماموران این پلیس با زیرنظر گرفتن بازار طلافروش ها و خیابان گمرک موفق به دستگیری هشت نفر از دلالان غیرمجاز ارز شدند.

سردار جاویدان تصریح کرد: در طرح ارتقا امنیت اجتماعی ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر استان نیز ۲۱۱ کیلوگرم انواع مواد و حدود یک هزار حبه قرص روانگردان و مخدر کشف، هفت دستگاه خودرو توقیف و یک باند نیز منهدم شد.

فرمانده انتظامی کرمانشاه افزود: در همین راستا ۷۷ نفر از قاچاقچیان، خرده فروشان، معتادان متجاهر و عوامل مربوط با باندهای مواد مخدر نیز شناسایی و در عملیات هایی جداگانه دستگیر و ۲۲ باب منزل و مغازه که برای توزیع مواد مخدر استفاده می شد، نیز پلمب شد.

وی کشف ۱۰۴ حلقه لاستیک، ۲ هزار و ۲۰۰ قلم دارو، چند قلم لوازم خانگی قاچاق و همچنین ۳۸۳ لیتر مشروبات الکلی دست ساز از دیگر اقدامات صورت گرفته در طرح ارتقاء امنیت اجتماعی اعلام کرد و گفت: پلیس قاطعانه با هرگونه ناامنی و بی انظباطی اجتماعی برخورد و اجازه عرض اندام به مجرمان را نمی دهد.

سرخط اخبار استان‌ها