آیین‌های عروسی و عزاداری در کرمانشاه زیرزمینی شده است

کرمانشاه- ایرنا- سخنگوی ستاد مدیریت کرونا کرمانشاه باانتقاد از تخلف تالارها و برگزاری آیین‌های پنهانی گفت: اکنون در سطح استان شاهد برگزاری مراسم عروسی و عزاداری به صورت زیرزمینی هستیم.

مسعود بهرام نژاد روز سه شنبه در ستاد مدیریت کرونا که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهارداشت: براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا فعالیت تالارهای عروسی تا اطلاع بعدی ممنوع است با این حال، کماکان شاهد فعالیت این سنت در کرمانشاه هستیم.
وی افزود: ممنوعیت های برای برگزاری مراسم عزاداری و جشن های شادی در کرمانشاه منجر به پنهانی برگزار شدن این آیین ها شده است.
وی با اشاره به محدودیت‌های در نظر گرفته شده برای حضور مردم در آرامستان ها گفت: با وجود مصوبه ستاد استانی مقابله با کرونا مبنی بر تعطیلی آرامستان‌ها ما کماکان شاهد حضور مردم در این مکان ها به ویژه در آرامستان شهر کرمانشاه هستیم.
سخنگوی ستاد مقابله با کرونا همچنین به مشکلات اقتصادی ایجاد شده برای صنف تالارداران نیز اشاره کرد و گفت: فعالان این صنف به دلیل نزدیک شدن به ماه‌های محرم و صفر بخش زمان زیادی از فعالیت خود در طول یک سال را از دست می دهند و با مشکلات اقتصادی روبرو خواهند شد از این رو باید برای آنان چاره اندیشی شود.
بهرام نژاد در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه رسانه های استان تمام تلاش خود را برای اطلاع رسانی و آگاهی بخشی انجام داده اند، ادامه داد: اولین استودیوی سلامت کشور در صدا و سیمای مرکز کرمانشاه راه اندازی شد و اقدامات صورت گرفته قابل تقدیر است.
وی گفت: رسانه ها در کرونا خسارت دیده اند و باوجود اینکه تاکنون هیچ گونه مساعدت و حمایتی دریافت نکرده اند، اکنون نیز بااستفاده از تمام ظرفیت ها ستاد مقابله با کرونا استان را همراهی می کنند.
سخنگوی ستاد مدیریت کرونا کرمانشاه یاداور شد: در جلسه گذشته ستاد ملی کرونا از مجموعه مدیریتی استان تشکر شد و این تقدیر براساس ارزیابی عملکرد و اقدامات صورت گرفته از شروع بحران کرونا تاکنون بوده است.
بهرام نژاد اظهارداشت: مردم انتظار دارند مسوولین دانشگاه و کادر بهداشت و درمان حضور فعالی در رسانه ها داشته باشند و در کنار خودمراقبتی و خودنظارتی برای دستگاه های اجرایی هم لحاظ شود و عملکرد خودشان را رصد و پایش کنند.

سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد تا روز ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ و براساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲ هزار و ۴۴۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۸۴۲ مورد بستری شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۸۹ هزار و ۸۷۶ نفر رسید.

سیما سادات لاری افزود: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۱۳ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به هشت هزار و ۹۵۰ نفر رسید و خوشبختانه تاکنون ۱۵۰ هزار و ۵۹۰ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.

او گفت: استان‌های خوزستان، آذربایجان غربی، هرمزگان، کردستان و سیستان و بلوچستان در وضعیت قرمز قرار دارند و موارد بستری در استان‌های تهران، خراسان رضوی و بوشهر در حال افزایش است. 

سرخط اخبار استان‌ها