ظریف بر تقویت روابط اقتصادی ایران و سوریه تاکید کرد

تهران – ایرنا - وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز به خبرگزاری اسپوتنیک گفت که تهران برای تقویت همکاری‌های اقتصادی با سوریه اقدام خواهد کرد.

محمد جواد ظریف که به مسکو سفر کرده است، در پاسخ به پرسش اسپوتنیک درباره قانون تحریم‌های آمریکایی ضد سوری سزار گفت: ما روابط اقتصادی قدرتمندی با سوریه داریم و (سوریه) یک خط اعتباری در ایران دارد. ما و دوستانمان برای توسعه اوضاع اقتصادی در سوریه و ارتقاء همکاری اقتصادی میان ایران و سوریه اقدام می‌کنیم.
به نوشته اسپوتنیک، قانون سزار که دسامبر ۲۰۱۹ (آذر ۱۳۹۸) به امضای دونالد ترامپ رسید از چهارشنبه (۲۸ خرداد) اجرا شده و تقریباً تمامی فعالیت‌های اقتصادی و تجاری و کلیه مقام‌های دولتی سوریه را در بر می‌گیرد.
ظریف امروز در راستای انجام مشورت‌ها و رایزنی‌های سیاسی بین ایران و روسیه در مسائل مختلف و بررسی موضوعات دوجانبه، منطقه‎ای و بین‌المللی وارد مسکو شد و دقایقی دیگر با سرگئی لاوروف همتای روس خود در ساختمان ضیافت‌های روسیه دیدار و گفت‌وگو می‌کند.
به گزارش ایرنا، ظریف در بدو ورود به مسکو در فرودگاه ونوکووا در جمع خبرنگاران ایرنا و صدا و سیما در مورد روابط تهران و مسکو گفت: و همکاری‌های اقتصادی بین دو کشور جریان دارد و پروژه‌های اقتصادی مشترک با مشارکت پیمانکاران روس در ایران اجرا می‌شود.
وی با اشاره به همکاری ایران و روسیه در حوزه منطقه‌ای هم گفت: دو کشور در مساله سوریه با یکدیگر همکاری می‌کنند. در مساله سوریه نیاز به برگزاری فوری اجلاس سران آستانه برای رسیدگی به شرایط وخیم در برخی نقاط این کشور در رابطه با فعالیت تروریست‌ها وجود دارد.
بیست و نهمین سفر رئیس دستگاه دیپلماسی ایران به روسیه را می‌توان در سه محور روابط دوجانبه در حوزه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی، امور منطقه‌ای شامل رایزنی در خصوص مساله سوریه، یمن و افغانستان و امور بین‌المللی شامل برجام و مقابله با اقدامات خصمانه آمریکا علیه دو کشور و احتمالا نقض حقوق بشر در آمریکا خلاصه کرد.
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha