برگزاری تورهای گردشگری با اخذ هزینه اضافی ممنوع است

تبریز-ایرنا- سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی گفت: برگزاری هر گونه تور اقساطی گردشگری با اخذ هزینه‌های اضافی در استان ممنوع است.

علیرضا بایرام زاده روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران افزود: با توجه به اینکه سفر در تمام ایام و به ویژه روزهای تابستان موجب نشاط اجتماعی می شود، لذا شرایط فروش اقساطی تورهای مسافرتی این امکان را برای تمام اقشار جامعه فراهم کرده تا از فرصت سفر بهره مند شوند.

وی با تاکید به اینکه پذیرش تورهای اقساطی نباید با بهره انجام شود، ادامه داد: پیرو بخشنامه هایی که به دفاتر خدمات مسافرتی استان ابلاغ شده است، هیچ یک از دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری استان اجازه برگزاری تورهای اقساطی با بهره و هزینه مضاعف را ندارند.

بایرام زاده اضافه کرد: بر اساس گزارشات واصله برخی از دفاتر گردشگری در حال انجام و فروش تورهای ویژه به صورت اقساطی با بهره های متفاوت هستند.

وی با اشاره به اینکه مراتب برخورد با دفاتر متخلف توسط مراجع قانونی پیگیری خواهد شد، اظهار داشت: باتوجه به پیامدهای موضوع در سال‌های گذشته، میراث فرهنگی آذربایجان شرقی در قبال شکایات رسیده از سوی مسافران هیچ گونه مسئولیت حقوقی و حمایتی نداشته و مراتب از طریق مراجع قضائی پیگیری خواهد شد.

به گزارش ایرنا، آذربایجان شرقی با داشتن افزون بر یکهزار و ۵۰۰ شرکت گردشگری و مسافری از جمله استان های رده اول در این حوزه به شمار می رود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =