۲۷ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۰۴
کد خبرنگار: 2660
کد خبر: 83823969
۰ نفر

برچسب‌ها

توقیف ۱.۶تن ماهی قاچاق در آب‌های خوزستان

اهواز - ایرنا - فرمانده مرزبانی و دریابانی خوزستان گفت: ماموران پایگاه دریابانی ماهشهر رو سه‌شنبه هنگام گشت‌زنی در آب‌های سرزمینی کشور در شمال غرب خلیج فارس در محدوده خوزستان، ۲ فروند شناور صیادی حامل ۱.۶تن ماهی قاچاق را توقیف کردند.

سردار لطفعلی پاکباز روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود:شناورهای صیادی قصد داشتند محموله ماهی قاچاق را به یکی از کشورهای حوزه خلیج فارس انتقال دهند که در این اقدام غیرقانونی ناکام ماندند.
وی گفت: در این پیوند چهار صیاد متهم به قاچاق ماهی و صیدغیرمجاز بازداشت ، و شناورهای صیادی متخلف به یکی از لنگرگاه‌های ساحلی خوزستان انتقال یافتند.
فرمانده مرزبانی و دریابانی خوزستان ادامه داد: پرونده قاچاق ماهی پس از تکمیل ، برای صدور رای به مراجع قضایی ارسال خواهد شد.
ماه گذشته نیز محموله ماهی قاچاق به وزن یک تن در آب‌های شمال غرب خلیج فارس ضبط و شناور صیادی متخلف نیز توقیف شد.
قاچاق ماهی به کشورهای همسایه به دلیل قیمت بالای آبزیان دریایی دراین کشورها همواره وجود داشته و برای قاچاقچیان سودآور بوده است.
قاچاق صید ، صید در زمان ممنوعیت ، ورود غیرمجاز شناورهای صیادی خارجی به ویژه صیادان عراقی به صیدگاه‌های شمال غرب خلیج فارس و نداشتن پروانه صید از چالش‌های صید و صیادی در خوزستان است.  
بر اساس اعلام شیلات خوزستان پارسال حدود ۴۵ هزار تن ماهی و میگو در صیدگاه‌های شمال غرب خلیج فارس صید ‌شد.
هر سال میزان صید به دلیل فشار بیش از حد به منابع و ذخایر آبزیان دریایی در صیدگاه‌های شمال غرب خلیج فارس رو به کاهش است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =