۱۰۲ میلیارد تومان طرح کشاورزی در لرستان بهره‌برداری شد

خرم‌آباد - ایرنا - رییس سازمان جهادکشاورزی لرستان گفت: همزمان با هفته این نهاد از ۲۱ تا ۲۷ خرداد، ۱۰۲ میلیارد تومان طرح در استان بهره‌برداری و افتتاح شد.

عبدالرضا بازدار  روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در این راستا ۷۱ طرح عمرانی و زیرساختی جهادکشاورزی لرستان با بهره مندی سه هزار و ۳۲۷ خانوار تکمیل و بهره برداری شد.

وی ادامه داد: این طرح ها در زمینه آب و خاک، دام و طیور، آبزیان، باغبانی، صنایع تبدیلی و غذایی، منابع طبیعی و امور عشایر بود که با اعتبار ۱۰۲ میلیارد تومان ۴۸۴ فرصت شغلی ایجاد کرد.

وی تصریح کرد: در آخرین روز از هفته جهادکشاورزی، اولین زنجیره ارزش محصول زعفران لرستان رونمایی شد که با توجه به ظرفیت بالای استان در این زمینه انتظار می رود سال های آینده ارزش افزوده خوبی از این محصول عاید مردم شود.

بازدار گفت: ۲ هزار و ۸۰۰ هکتار گیاه دارویی در استان وجود دارد که ۹ محصول آن از جمله زعفران دارای کیفیت بسیار عالی بوده که سطح زیرکشت آن ۳۸۰ هکتار با برداشت یکهزار و ۱۰۰ کیلوگرم است.

بیش از ۱۳۰ هزار خانوار بهره بردار بخش کشاورزی لرستان هستند و سالانه بیش از ۲.۵ میلیون تن انواع محصولات باغی و زراعی در استان تولید می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =