۲۷ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۰۲
کد خبرنگار: 939
کد خبر: 83823963
۰ نفر

برچسب‌ها

مساجد زنجان فقط برای برگزاری نماز جماعت باز است

زنجان - ایرنا - مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با ممنوع اعلام کردن برگزاری تجمعات ترحیم و سایر گردهمایی‌ها در اماکن مذهبی، گفت: مساجد فقط برای برگزاری نماز جماعت باز است.

حجت‌الاسلام مختار کرمی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران بر ضرورت رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی در مساجد برای جلوگیری از شیوع دوباره بیماری کرونا تاکید کرد و افزود: اگرچه وضعیت برخی از شهرستان ها از نظر شیوع کرونا سفید اعلام شده‌، اما از آنجایی که احتمال ناقل بودن برخی افراد جامعه وجود دارد، رعایت بهداشت فردی در مساجد برای ریشه کنی بیماری کرونا ضرورت دارد.
وی با اشاره به ضرورت ضدعفونی روزانه مساجدی که اقامه نماز جماعت دارند، از نمازگزاران خواست تا حتما برای اقامه نماز جماعت در مساجد سجاده، مهر و تسبیح اختصاصی به همراه داشته باشند و از وسایل عمومی مساجد استفاده نکنند.
حجت‌الاسلام کرمی با بیان اینکه در زمان حاضر فقط نماز جماعت در مساجد اقامه می‌شود و برگزاری مراسم عزا و سایر تجمعات در مساجد ممنوع است، ادامه داد: مساجد مثل سابق باز است و تصمیمی برای بستن مجدد مساجد با وجود قرمز شدن شرایط زنجان گرفته نشده است و تصمیم بر این است که مساجد با رعایت پروتکل‌های بهداشتی باز باشد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان استان زنجان با بیان اینکه حدود یک هزار و ۵۰۰ مسجد و بقعه متبرکه در این استان وجود دارد، اظهار داشت: از عموم شهروندان تقاضا داریم در مراجعه به اماکن مذهبی، همه توصیه های بهداشتی را رعایت کنند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =