۲۷ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۲۹
کد خبرنگار: 1188
کد خبر: 83823937
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

بیش از ۳۵ هکتار از مراتع خمین طعمه آتش شد

خمین - ایرنا - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری خمین از آتش سوزی در ۳۵ هکتار و چهار هزار و ۲۰۰ متر از مراتع این شهرستان در سال جاری خبر داد و گفت: این حوادث در مناطق روستایی« پشتکوه»، «ورچه» و «دهنو» رخ داده است.

رضا مجتهدی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۱۰ فقره گزارش آتش سوزی در مراتع خمین به منابع طبیعی این شهرستان گزارش شده که چهار مورد از آنها واقعیت داشته است.
وی با بیان اینکه آتش سوزی‌های اخیر، ۷۲۵ میلیون ریال خسارت داشته است، ادامه داد: آتش‌سوزی در مراتع ضررهای جبران ناپذیری نظیر کاهش علوفه مورد نیاز دام، از بین رفتن حاصلخیزی خاک، نابودی جانوران کمیاب و از بین رفتن پوشش گیاهی را همراه دارد .
مجتهدی گفت: افزایش آگاهی مردم نسبت به آتش سوزی مراتع ضروری است چرا که مشارکت عمومی در پیشگیری، اصلی مهم در کاهش اینگونه حوادث در عرصه منابع طبیعی است
وی اظهار داشت: برگزاری کلاس‌های آموزشی برای کشاورزان، ارسال پیام‌های آموزشی درباره جلوگیری از آتش سوزی و چگونگی خاموش کردن آتش در فضای مجازی و توزیع بروشور از اقدامات منابع طبیعی برای مقابله با آتش سوزی‌های در فصل گرما است.
مجتهدی، مدیریت چرا، کنترل ورود و خروج به موقع دام در مراتع، رعایت تعداد دامهای مجاز و برگزاری دوره آموزش مدیریت چرا در طول سال را از طرح‌های در دست اجرا برای حفاظت از مراتع بیان کرد.
شهرستان خمین واقع در جنوب استان مرکزی دارای ۱۶۹ هزار هکتار مرتع است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =