نقاط جاده‌ای حادثه‌خیز در سرپل‌ذهاب اصلاح می‌شود

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار سرپل‌ذهاب گفت: نقاط جاده‌ای حادثه‌خیز در این شهرستان باید اصلاح شود که در این زمینه ایمن‌سازی راه‌های مواصلاتی و ارتباطی مدت سه ماه است در دستور کار قرار گرفته است.

محبت جمالی نیا روز سه شنبه در حاشیه بازدید از مناطق روستایی شهرستان سرپل ذهاب در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: ایمن سازی راه ها از گردنه پاطاق و خروجی شهر سرپل ذهاب شروع و در این خصوص تاکنون تعریض پل ها، تعریض تقاطع های گردشی، حذف نقاط کور جاده ای، اصلاح هندسی پیچ های خطرناک، نصب تابلو و ایجاد سرعت گیر در جاده های مناطق مختلف شهرستان انجام شده است.

وی اظهارداشت: روستای جدیدالاحداث تنگ حمام که براثر احداث سد جابه جا و از محل اعتبارات زلزله جانمایی شده و اجرای طرح هادی برای آن مطالعه و تصویب شده است.

 نماینده عالی دولت در سرپل ذهاب گفت: بنیاد مسکن تلاش های بسیاری برای احداث روستا تنگ حمام متحمل شده و تعدادی از واحدهای آن در حال بازسازی است که از تسهیلات بازسازی زلزله استفاده کرده اند.

جمالی نیا اضافه کرد: تاسیسات و زیرسازی های محل قدیم روستا به کلی از بین رفته و باید زیرساخت های جدید در محل جدید روستا بخصوص در زمینه برق رسانی ساخته شود که نیازمند تامین اعتبارات لازم است.

وی گفت: در جاده چفته باویسی در منطقه مرزی دشت ذهاب از توابع این شهرستان به طول ۹ کیلومتر از محل اعتبارات سال ۱۳۹۷ با ۴۵ میلیارد ریال اختصاص یافته که نیمی از آن تخصیص یافته و در حال اجرا است.

او افزود: با احداث راه چفته باویسی راه دسترسی مردم روستاهای دهستان جگیران به مرکز شهر سرپل ذهاب آسان می شود.

 سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه با ۹۰ هزار تن جمعیت دارای هشت دهستان و ۲۲۶ روستا است.

سرپل ذهاب ۳۱۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی دارد.

سرخط اخبار استان‌ها