امام جمعه مهریز: فعالیت دامداری‌ها در شهر مردم را ناراضی کرد

یزد- ایرنا- امام جمعه مهریز گفت: وجود دامداری‌های پراکنده در مرکز شهرستان و در محله های مختلف علاوه بر اینکه از لحاظ رعایت اصول بهداشتی به هیچ وجه صحیح نیست بلکه زمینه نارضایتی مردم را فراهم کرده است .

حجت‌الاسلام عبدالرضا محی‌الدینی روز سه‌شنبه به مناسبت هفته جهاد کشاورزی ( ۲۱ الی ۲۷ خرداد)در دیدار کارکنان جهاد کشاورزی شهرستان افزود: وجود دامداری‌ها موجب اذیت شهروندان شده است ، باید این موضوع زیست محطیی در شهر به جد بررسی و برای حل آن اقدام مناسبی انجام شود.

وی همچنین ادامه داد: باید با کمترین میزان مصرف آب، بیشترین و بهترین بهره برداری کشاورزی از منابع آبی موجود شود و از هدر رفت  آن در مزارع  و باغ ها با اجرای طرح های آبیاری نوین پیشگیری کرد .

امام جمعه مهریز با قدردانی ازخدمات مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان،اظهار کرد: ما می‌توانیم با فرهنگ‌سازی در مصرف این ماده حیاتی کمیاب و گرانبها ،بیشترین و بهترین بهره‌برداری را داشته باشیم و از هدر رفت آن با تدابیر لازم در بخش های کشاورزی، صنعت، آبیاری فضای سبز، بهداشت و حتی شرب  جلوگیری کنیم.

محی‌الدینی  در ادامه با اشاره به پرداخت زکات از سوی مردم  در کاهش میزان فقر و نابرابری های اجتماعی و اقتصادی گفت: زکات یکی از دستورهای اسلامی و فروع دین است که می‌توانیم با فرهنگ‌سازی آن در حوزه کشاورزی خیلی از گره‌ها و مشکلات اقشار ضعیف و آسیب‌دیده را رفع کنیم .

 سطح اراضی کشاورزی مهریز  ۱۷ هزار و ۵۰۰ هکتار است و حدود ۱۵ هزار بهره بردار در کاشت، داشت و برداشت محصولات باغی و زارعی در این شهرستان فعالیت دارند که ۱۰ هزار هکتار آن باغی و بقیه زراعی است و میانگین سهم هر کشاورز ۱۱ هزار و ۶۶۷ مترمربع است.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری مهریز در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =