آبشخورهاو چشمه‌های مناطق حفاظت شده گچساران احیا و بازسازی شد

گچساران- ایرنا - رئیس اداره حفاظت محیط زیست گچساران گفت: چشمه ها، آبشخورها و منابع ذخیره آب مناطق حفاظت شده گچساران احیا و بازسازی شدند.

ولی رمضانی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۱۱ مخزن تامین آب و ۲۵ آبشخور حیات وحش در مناطق حفاظت شده شهرستان گچساران امسال لایه روبی شده است.
وی بیان کرد: ترمیم و احیای آبشخورهای منطقه تاثیر مستقیم و مطلوبی بر وضعیت زیست محیطی و کمیت و کیفیت حیات وحش پیرامون آن داد.

رمضانی ابراز کرد: چشمه هایی که حیات وحش از آن استفاده می کنند از سوی محیط بانان منطقه هر ماه یکبار لایه روبی می شود.

وی تصریح کرد: بیش از ۸۰ حلقه چشمه در مناطق حفاظت شده شهرستان وجود دارد که امسال ۱۵ درصد از این چشمه ها لایه روبی شد.

رمضانی اظهار داشت: لایروبی و بهسازی آبشخورها و چشمه‌های محیط طبیعی این شهرستان برای استفاده جانوران وحشی از سوی نیروهای محیط‌بانی انجام شد.

وی گفت: از مهمترین دلایل نابودی تنوع زیستی و کاهش جمعیت وحوش دسترسی نداشتن حیات وحش به منابع آبی بویژه در فصل تابستان است.

رمضانی ابراز کرد: آب مورد نیاز آبشخورهای حیات وحش مناطق حفاظت شده حوزه شهرستان گچساران بوسیله ۲ دستگاه خودرو پیکاپ روزانه یکهزار لیتر از محل چاه های کشاورزی تامین می شود.

۱۳ نفر محیط بان کار حفاظت از مناطق حفاظت شده این شهرستان را بر عهده دارند.

کوه خامی با مساحت بیش از ۲۶ هزار هکتار، کوه سرخ با ۳۲ هزار هکتار و کوه دیل با ۱۰ هزار هکتار مساحت از جمله مناطق حفاظت شده شهرستان‌های گچساران و باشت محسوب می‌شوند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =