پنج پل در راه‌های روستایی راز و جرگلان ساخته می‌شود 

بجنورد- ایرنا- مدیر راهداری و حمل و نقل جاده‌ای راز و جرگلان گفت: قرار است امسال پنج دستگاه پل در محورهای روستایی این شهرستان خراسان شمالی ساخته شود.  

رسول ضیغمی روز جمعه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: راه های روستایی این شهرستان مرزی در بیشتر محورها از عرض رودخانه می گذرد و بر این اساس در هر حادثه سیلاب، با مسدود شدن راه ها روبه رو می شویم.  

وی افزود: نبود پل یکی از مشکلات جاده های این شهرستان است که سبب شده تا با وقوع سیل، جاده بسته شده و تردد ساکنان منطقه دچار اختلال شود.

ضیغمی افزود: در این شهرستان ساخت ۳۰ پل و آبرو در محورهای روستایی مورد نیاز است که از این تعداد ساخت ۱۰ دستگاه پل در اولویت است و در سال جاری در صورت تامین اعتبار پنج دستگاه در برنامه قرار دارد.

مدیر راهداری و حمل و نقل جاده ای راز و جرگلان اظهار داشت: پارسال مناقصه ساخت پنج دستگاه پل روستایی برگزار شد اما به علت نبود استقبال از طرف پیمانکاران، چهار مورد از این مناقصه ها تجدید شد.  

وی در باره مشکلات تردد در جاده های پایین دست سد چندیر نیز گفت: رهاسازی آب سد چندیر در بخش جرگلان و جاری شدن سیل، سبب بروز اختلال در برخی راه های روستایی پایین دست می شود که در این زمینه ساخت یک پل در پایین دست و ساخت یک پل در بالادست سد در دست اقدام است.  

مدیر راهداری و حمل و نقل جاده ای راز و جرگلان خاطرنشان کرد: در سال های گذشته، رهاسازی آب از سد خاکی چندیر در بخش جرگلان،  ساکنان چند روستای پایین دست این سازه را با مشکل روبه رو کرده است.

شهرستان مرزی راز و جرگلان ۷۰ هزار نفر جمعیت دارد و مرکز آن شهر راز در ۱۲۰ کیلومتری شمال بجنورد واقع است.  

طول راه های راز و جرگلان ۴۰۰ کیلومتر است که ۱۰۰ کیلومتر از راه های روستایی این شهرستان نیاز به ساخت و مرمت دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =