استاندارد گازسوز کردن موتورسیکلت‌ها تدوین می‌شود

تهران- ایرنا- سرپرست طرح‌های سی.ان.جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران از همکاری با سازمان ملی استاندارد برای تدوین استانداردهای لازم برای گازسوز کردن موتورسیکلت‌ها خبر داد.

«محمدحسین باقری» امروز (پنجشنبه) در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، با بیان اینکه تا کنون ۵۷ هزار و ۵۹۰ نفر در سامانه وزارت نفت برای تبدیل رایگان خودروهای عمومی ثبت نام کرده‌اند، ‌گفت: از این تعداد چهار هزار و ۶ نفر نوبت گرفته‌اند و دو هزار و ۷۷۹ نفر نیز در فرآیند نوبت‌گیری هستند.

باقری افزود: این آمار نشان می‌دهد که فقط ۶ هزار و ۸۰۰ نفر از ثبت‌نامی‌ها مربوط به خودروهای عمومی بوده که مشمول طرح وام بلاعوض برای تبدیل هستند.

وی در مورد آخرین وضعیت احداث جایگاه‌های کوچک مقیاس سی.ان.جی در تهران نیز تاکید کرد: هنوز اقدام عملی صورت نگرفته و منتظر تامین زمین و محل مناسب از سوی شهرداری‌ها، ‌وزارت کشور و سایر ارگان‌هایی هستیم که به نوعی در کلانشهر تهران، زمین در اختیار دارند.

باقری مکان مناسب برای احداث این جایگاه‌ها را میادین میوه و تره بار و پایانه‌های مسافری اتوبوس‌رانی و تاکسی‌رانی دانست و افزود: با احداث جایگاه‌های کوچک مقیاس، ‌تاکسی‌ها و وانت‌بارها در زمانی که منتظر بار و یا مسافر هستند می‌توانند در همان مکان سوخت‌گیری خود را انجام دهند و در زمان صرفه‌جویی کنند.

به گفته سرپرست طرح‌های سی.ان.جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، پراکندگی جایگاه سی.ان.جی در مرکز و شمال شهر تهران کم است، اما به دلیل قیمت زمین در این مناطق، ‌توسعه به کندی انجام می‌شود، در حالی که اگر زمین تامین شود سرمایه‌گذاران آمادگی احداث جایگاه را دارند.

وی در مورد گازسوز کردن موتورسیکلت‌ها نیز گفت: با سازمان ملی استاندارد در مورد تدوین استاندارد این موضوع همکاری می‌کنیم. اگرچه در حال حاضر این استاندارد برای کارخانه‌های موتورساز وجود دارد، اما در تلاشیم تبدیل کارگاهی موتورهایی که اکنون در حال تردد هستند نیز با همین استاندارد و زیر نظر موتورسازان انجام شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =