مدیران دولتی در یزد کسری بودجه را از فروش اموال مازاد تامین کنند

یزد- ایرنا - معاون نظارت مالی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد با اشاره به سیاست دولت در خصوص فروش اموال مازاد گفت: مسوولان دستگاه‌های دولتی می‌توانند کسری بودجه خود را از محل فروش و یا اجاره اموال مازاد غیرمنقول تامین کنند.

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی یزد، سعید نورایمانی در جمع ذیحسابان استان افزود: ثبت اموال در سامانه «سادا» یکی از شروط اصلی فروش اموال مازاد است ،  در صورتی که نسبت به این کار اقدام نشود نمی توانند اموال خود را بفروشند.

وی با بیان اینکه حدود ۸۵ درصد دستگاه های دولتی استان اموال غیرمنقول خود را در سامانه مورد نظر ثبت کرده اند؛ اما اطلاعات اموال برخی دستگاه ها کامل نیست اظهار کرد: در صورتی که دستگاه ها، اموال خود در سامانه یادشده ثبت نکند این اموال از نظر دولت مازاد محسوب شده و دولت خود اقدام به فروش آنها خواهد کرد.

وی خواستار توجه بیشتر مدیران و ذیحسابان دستگاه‌های دولتی به این مهم شد و پایان خردادماه را آخرین فرصت برای ثبت اموال در سامانه یادشده برشمرد و  اضافه کرد: در این راستا، کمیته ویژه ای به مسوولیت استاندار یزد تشکیل شده است که پیشنهادات و درخواست‌های دستگاه‌های اجرایی را بررسی می کند.

معاون نطارت مالی اداره کل امور اقتصادی و دارایی یزد همچنین گفت: پیمانکاران اسناد خزانه سال ۹۸ خود را حداکثر تا اوایل شهریورماه به خزانه استان تحویل دهند تا اقدامات بعدی برای واریز و یا  تسویه حساب آنها انجام شود.

وی مهلت سال مالی اعتبار هزینه ای یا جاری را پایان خردادماه اعلام کرد و افزود: همچنین پایان شهریورماه پایان سال مالی اعتبار عمرانی دستگاه های دولتی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =