۲۹‌ خرداد آخرین مهلت تعیین روش مستقیم دارندگان سهام عدالت است

یزد- ایرنا - مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان یزد با اشاره به اینکه آزادسازی سهام عدالت از دهم اردیبهشت ۹۹ آغاز و تاکنون در۲ مرحله تمدید شده است، گفت: ۲۹ خرداد( پنجشنبه ) ماه جاری آخرین مهلت انتخاب روش مستقیم برای دارندگان آن انتخاب شد.

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی اداره کل امور قتصادی و دارایی استان یزد، علی نمازی افزود: تمامی مشمولان سهام عدالت در مهلت باقی مانده با مراجعه به تارنمای www.samanese.ir نسبت به انتخاب روش مستقیم اقدام کنند.

وی اظهارکرد: همچنین تمام دارندگان سهام عدالت که روش سهامداری مستقیم را انتخاب کرده اند، می توانند با مراجعه به درگاهhttp://sahamedalat.ir از وضعیت دارایی خود در ۳۶ شرکت بورسی و فرابورسی مطلع شوند و با ورود به بازار بورس آن را خرید و فروش کنند.

نمازی با بیان اینکه این مدت قابل تمدید نیست گفت: توصیه ما این است کسانی که با بازار بورس آشنایی کافی ندارند، بهتر است روش غیرمستقیم را انتخاب  کنند و مدیریت سهام خود را به شرکت های سرمایه گذاری استانی واگذار کنند، اما کسانی که قصد دارند مدیریت سهام را خود در دست بگیرند با مطالعه، بررسی و مشورت این کار را انجام دهند.

نمازی افزود: اگر سهامداری در این مدت وضعیت سهام خود را مشخص نکرد یا به هر شکل تمایل به روش مستقیم نداشت لازم نیست به سامانه وارد شوند و به صورت خودکار گزینه دوم که شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی است، برایش انتخاب و لحاظ می شود.

وی تعداد سهامداران عدالت استان را  ۶۲۰ هزار نفر اعلام کرد و گفت: نکته مهمی که لازم است مورد توجه مردم قرار گیرد اینکه در حال حاضر ثبت نام جدید سهام عدالت وجود ندارد و هر پیام و تبلیغی در خصوص ثبت نام دریافت می کنند در واقع به نوعی کلاهبرداری است.

استان یزد یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که ۸۷ درصد در ۲۱ شهر و بقیه در روستاها و آبادی ها زندگی  می کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =