طرح جامع گیاهان دارویی لرستان تهیه شد

خرم‌آباد - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار لرستان گفت: طرح جامع گیاهان دارویی استان با همکاری منابع طبیعی و آبخیزداری تهیه شده که نقشه راه موثری برای کاشت این گونه ها و محصولات گلخانه‌ای است.

اسد عبدالهی روز سه شنبه در مراسم رونمایی از اولین زنجیره ارزش تولید محصول زعفران لرستان در سلسله افزود: با توجه به تدوین این طرح جامع اطلاعات هر شهرستان در خصوص قابلیت های کشت گیاهان دارویی وجود دارد.

وی اظهار داشت:با تشکیل ستاد گیاهان دارویی و گلخانه ای لرستان متشکل از بخش خصوصی و دولتی و تهیه طرح جامع این محصولات به سمت فرهنگ سازی تولید این گونه ها در استان حرکت کرده ایم و شاهد نتایج مطلوب آن در آینده خواهیم بود.

عبدالهی با اشاره به رویش یکهزار و ۷۰۰ گونه گیاهی در لرستان، ادامه داد: ۲۵۰ گونه از آنها دارویی و غذایی است که نشان دهنده شرایط اقلیمی و مناسب لرستان در زمینه رشد گیاهان دارویی است.

وی تصریح کرد: باید امکاناتی برای فرآوری محصولات تولیدی در استان داشته باشیم که خوشبختانه با همت بخش خصوصی و جهاد کشاورزی این امر اتفاق افتاده و به سمت نتایج مطلوبی رفته ایم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار لرستان به فراهم شدن شرایط برای کشت ۴۰۰ گونه گیاهان دارویی و غذایی در مجتمع کشت و صنعت لرستان اشاره کرد و گفت: در اوایل دهه ۷۰، کمترین میزان کشت برنج را در لرستان داشتیم اما اکنون کشت این محصول جا افتاده و به رغم مشکلات کم آبی و محدودیت ها اما برنج تولیدی استان از مرغوبیت بسیاری برخوردار است.

عبدالهی افزود: اقدامات خوبی نیز درزمینه کشت موسیر در لرستان صورت گرفته و در تلاش هستیم که با برند استان این محصول صادر شود.

وی اظهار داشت: به رغم محدودیت هایی که در کشت گیاهان دارویی وجود دارد اما در حوزه تغذیه اقدامات مثبتی در استان انجام شده، در شهرستان سلسله نیز کشت محصول زعفران رواج یافته و با کیفیت ترین محصول در این شهرستان به شمار می رود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =