۲۷ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۳۴
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 83823761
۰ نفر

برچسب‌ها

مشاغل آلاینده در خلخال جمع‌آوری می‌شود

اردبیل - ایرنا - فرماندار خلخال گفت: شغل‌های مزاحم از جمله واحدهای صنفی آلاینده از سطح این شهر جمع‌آوری و ساماندهی و به خارج از این شهر منتقل می‌شود.

به گزارش ایرنا ، فریدون بابایی روز سه‌شنبه در جلسه ستاد تنظیم بازار خلخال افزود: فعالیت صدها واحد صنفی و یا کارگاهی آلاینده موجب وارد شدن لطمه به زیبایی این شهر شده و مشکلات زیست محیطی را بدنبال داشته است. 

وی با بیان اینکه مبادی ورودی شهر خلخال از سمت گیلان ،هشجین و اردبیل تبدیل به محلی برای تجمع شغل‌های مزاحم از جمله راه‌اندازی کارگاه‌های تولید فرآورده‌های چوبی و آلاینده شده است، گفت: با راه‌اندازی شهرک ویژه این مشاغل به آن منتقل شده و در کنار آن تاق اصناف نیز مکلف به تعیین تکلیف پروانه فعالیت این واحدها ، صدور پروانه کسب برای متقاضیان پروانه و جمع‌آوری و پلمب واحدهایی است که از دریافت پروانه امتناع می‌کنند.

فرماندار خلخال با اشاره به افزایش روزافزون قیمت زمین و اجاره بهای مسکن در خلخال خواستار تشکیل کمیته‌ای برای نظارت بر وضعیت خرید و فروش زمین و اتخاذ تصمیم برای تعیین اجاره بهای عادلانه مسکن در این شهر شد.

سیدناصر میرمرسلی ،رییس اداره صنعت ،معدن و تجارت خلخال نیز در این جلسه با اشاره به تفاوت قیمت میوه در این شهرستان نسبت به مرکز استان اظهارداشت: راه‌اندازی بازار روز میوه و تره‌بار و همچنین احیای واحدهای صنفی و بنگاه‌های حق‌العمل‌کاری در این شهرستان از جمله راهکارهای کاهش قیمت میوه در خلخال است.

وی با بیان اینکه راه‌اندازی بازار روز میوه و تره‌بار در شهر خلخال بارها در جلسات ستاد تنظیم بازار طرح ولی تاکنون عملیاتی نشده ، گفت: نبود بازار روز و فقدان بنگاه‌های حق‌العمل‌کاری در خلخال و تامین میوه مورد نیاز شهروندان مردم بصورت خرد توسط میوه‌فروشان از اردبیل موجب افزایش نرخ کرایه و در نتیجه افزایش قیمت میوه وتفاوت آن نسبت به مرکز استان شده است.


 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =