۲۹ میلیارد ریال طرح هفته جهاد کشاورزی در دامغان افتتاح شد

سمنان-ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی دامغان گفت: هشت طرح عمرانی و تولیدی شهرستان به ارزش ۲۹ میلیارد ریال در هفته جهاد کشاورزی به بهره‌برداری رسید.

سیدمحسن طباطبائیان روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا، بیان کرد: همزمان با افتتاح طرح‌های هفته جهاد کشاورزی در دامغان، ۴۳ شغل مستقیم و ۶۵ شغل غیرمستقیم در منطقه فراهم شد که از این طرح‌ها در مجموع ۵۰ خانوار بهره‌مند شدند.

وی ادامه داد: اجرای ۱۰ هکتار سامانه آبیاری نوین به ارزش یک میلیارد و ۵۹۰ میلیون ریال و ایجاد ۱۰ هزار مترمربع ورق استخر ذخیره آب کشاورزی به ارزش حدود سه میلیارد ریال از جمله طرح‌های عمرانی این هفته بود.

طباطبائیان اضافه کرد: ۲ طرح زیربنایی شامل تسطیح اساسی ۱۸۶ هکتار و ایجاد کانال فرعی شبکه زیر سد در بیش از ۱۳ هزار متر نیز در دامغان به بهره‌برداری رسید. 

وی از افتتاح سه طرح تولیدی در دامغان خبر داد و گفت: در کنار طرح‌های کشاورزی، توجه به دامداری نیز از اولویت‌های وزارت جهاد کشاورزی است که در همین راستا، سه طرح تولیدی هفته جهاد کشاورزی در دامغان افتتاح شد. 

طباطبائیان خاطرنشان کرد: یک مرکز پرورش بوقلمون گوشتی در روستای مهماندوست با صرف ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال و با هدف پرورش ۲ هزار قطعه کار خود را آغاز کرده است.

وی اظهار داشت: در زمینه پرواربندی بره نیز ۲ مرکز با ظرفیت ۵۰۰ راس و صرف ۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال افتتاح شد.

در تقویم جمهوری اسلامی ایران، ۲۱ الی ۲۷ خردادماه به نام هفته جهاد کشاورزی نام‌گذاری شده است. 

شهرستان دامغان دارای بیش از ۲۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی است. ۳۵ درصد اشتغال دامغان در حوزه کشاورزی است که پنج هزار باغدار و کشاورز در این بخش مشغول فعالیت هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =