تشکیل نخستین کمیته همکاری‌های مشترک دانش‌بنیان‌ها با صنعت خودرو

تهران- ایرنا- به دستور «سید جواد سلیمانی» مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا، نخستین «کمیته همکاری‌های مشترک سایپا با مجموعه های دانش بنیان» در صنعت خودرو کشور ایجاد شد.

به گزارش روز سه شنبه سایپا، این گروه خودروسازی در راستای تاکیدات رهبر معظم انقلاب و همچنین اجرای ابلاغیه ۱۰گانه قرارگاه تولید وزارت صنعت که در آن به استفاده از پتانسیل مراکز دانش‌بنیان، جذب نخبگان و افزایش خوداتکایی اشاره شده بود، کمیته همکاری‌های مشترک با مجموعه‌های دانش‌بنیان را ایجاد کرد.

سایپا درصدد است با ایجاد این کمیته، ضمن افزایش همکاری‌ با مجموعه‌های دانش‌بنیان، از توان و تخصص این مجموعه‌ها در طراحی و تولید خودروهای جدید و تکمیل پروژه‌های بومی‌سازی قطعات محصولات خود استفاده کند.

داخلی‌سازی قطعات با فناوری بالا (های‌تک)، کاهش وابستگی به دانش فنی تولید این محصولات و تولید موتور و خودروهای کم‌مصرف از موارد دیگری است که سایپا امسال با همکاری دانش بنیان‌ها دنبال می‌کند.

سایپا با این رویکرد از همه شرکت‌های دانش‌بنیان که در صنعت خودرو و صنایع مرتبط با آن فعالیت می‌کنند، دعوت می‌کند تا همکاری‌های خود را با کمیته تخصصی یاد شده آغاز کنند.

یکی از اهدافی که سایپا برای کمیته همکاری‌های مشترک سایپا با مجموعه‌های دانش‌بنیان در نظر گرفته، جذب نخبگان و دانشگاهیان برای انجام پروژه‌های توسعه‌ای این گروه خودروسازی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =