مردم رعایت موازین بهداشتی و زدن ماسک را جدی بگیرند

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار سرپل‌ذهاب گفت: مردم به منظور جلوگیری از شیوع بیماری ویروسی کرونا رعایت موازین و پروتکل‌های بهداشتی را جدی بگیرند و حتما در بیرون از منزل و مکان‌های عمومی از ماسک استفاده کنند.

محبت جمالی نیا روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: اعمال محدودیت ها و تصمیم گیری های لازم برای مقابله با سرایت ویروس کرونا در شهرستان از سوی ستاد کرونا انجام شده و تنها راه مقابله با این بیماری رعایت فاصله اجتماعی، زدن ماسک و جدی گرفتن دستورالعمل های بهداشتی و شستن دست ها است.

وی اظهارداشت: برای قطع زنجیره انتقال کرونا مردم باید در منازل خود بمانند و از ترددهای غیرضرور در مکان های عمومی سطح شهر پرهیز کنند در غیر این‌ صورت شاهد افزایش شمار مبتلایان خواهیم بود و با مشکل مواجه می شویم.

نماینده عالی دولت در سرپل ذهاب گفت: برگزاری هرگونه آیین های تجمعی  شامل عزاداری و عروسی و مجالسی که با اجتماعات همراه باشد در سطح شهر و روستاهای شهرستان ممنوع و این موضوع نیز از طریق بخشداری در روستاها نیز اطلاع رسانی شده است.

جمالی نیا اضافه کرد: تنها برگزاری نمازهای یومیه در مساجد، آن هم با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی انجام می شود و در سطح بوستان ها و معابر عمومی نیز هرگونه تجمع و استقرار و اسکان ممنوع است.

وی ادامه داد: مردم حتما توجه کنند که با رفتن به سفرهای غیرضرور تنها به جابجایی ویروس کرونا اقدام می کنند و از این رو برای قطع زنجیره انتقال این ویروس باید در منازل خود بمانند و سفرها را به بعد از بحران کرونا موکول کنند.

او اظهار داشت: ما باید بپذیریم که ویروس کرونا تا مدتی با ما خواهد بود و برای صیانت از سلامت خود و عزیزانمان باید موازین بهداشتی را جدی بگیریم و با مسوولان و کادر درمان همکاری کنیم.

فرماندار سرپل ذهاب گفت: تمامی کارمندان در شهرستان ملزم به زدن ماسک هستند و از پذیرش ارباب رجوع بدون داشتن ماسک در سطح ادارات نیز جلوگیری می شود.

جمالی نیا افزود: به تمامی مراکز چاپ اعلامیه نیز اطلاع رسانی شده که تا پایان بحران و پیک کرونا از پاپ هرگونه اعلامیه آیین های تجمعی مانند عزا و یا مجالس دیگر خودداری کنند و با افراد متخلف در این خصوص نیز برخورد می شود.

وی گفت: همچنین اصناف ملزم به استفاده از ماسک برای پیشگیری از شیوع بیماری ویروسی کرونا باتوجه به سرعت بالای انتقال و انتشار این ویروس هستند و فعالیت آن ها نیز باید در چارچوب پروتکل های بهداشتی و با رعایت فاصله باشد.

فرماندار سرپل ذهاب گفت: کرونا در کمین همه ما است و ما باید هر روز بهتر از دیروز موارد بهداشتی را رعایت کنیم.

وی از ستاد کرونای شهرستان و کادر درمان و تلاش های انجام شده در حوزه مقابله بیماری کرونا قدردانی کرد.

سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰ هزار تن جمعیت دارد.

سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد تا روز ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ و براساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲ هزار و ۴۴۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۸۴۲ مورد بستری شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۸۹ هزار و ۸۷۶ نفر رسید.

سیما سادات لاری افزود: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۱۳ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به هشت هزار و ۹۵۰ نفر رسید و خوشبختانه تاکنون ۱۵۰ هزار و ۵۹۰ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.

او گفت: استان‌های خوزستان، آذربایجان غربی، هرمزگان، کردستان و سیستان و بلوچستان در وضعیت قرمز قرار دارند و موارد بستری در استان‌های تهران، خراسان رضوی و بوشهر در حال افزایش است.

سرخط اخبار استان‌ها