استاندار کرمانشاه: تردد مسافر به اورامانات ممنوع است

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه با بیان اینکه وضعیت شیوع بیماری کرونا در برخی از مناطق استان از جمله منطقه اورامانات قرمز است، گفت: به منظور جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا تردد در منطقه اورامانات از امروز ۲۷ خرداد تا صبح روز شنبه اول تیر ممنوع است.

«هوشنگ بازوند» روز سه‌شنبه در نشست ستاد مدیریت کرونا در سرسرای شهدای دولت استانداری کرمانشاه از مردم خواست در تعطیلات آخر هفته به استان کرمانشاه و منطقه اورامانات سفر نکنند.

وی افزود: در شورای تامین به منظور کنترل ترددها با کمک نیروی انتظامی برنامه‌ریزی لازم انجام خواهد شد تا ممنوعیت تردد به منطقه اورامانات از ساعت ۱۴ امروز (۲۷خرداد) اعمال شود.

استاندار کرمانشاه، شرایط این استان در بحث کرونا را سخت و نگران کننده توصیف کرد و اظهار داشت: تعداد بستری‌های کرونا در استان کرمانشاه امروز از ۴۰۰ نفر نیز گذشت و ما را در شرایطی نگران کننده قرار داده است.

وی شرایط ازدحام‌جمعیت در دفاتر پیخوان دولت را خطرناک دانست و گفت: پیشنهاد ۱۰ روز تعطیلی دفاتر پیشخوان دولت را دادیم که قرار شد کمیته‌های تخصصی تا روز پنجشنبه این موضوع را بررسی کنند.

بازوند افزود: جلسات اداری دستگاه های اجرایی تا ۱۰ روز آینده باید کاهش یابد و امکان دور کاری برای کارکنان دارای بیماری زمینه ای فراهم شود.

وی نسبت به ازدحام جمعیت در برخی دفاتر پزشکان نیز اعتراض کرد و گفت: نوبت دهی در مطب پزشکان باید به صورت الکترونیکی انجام شود و کاهش ظرفیت پذیرش حتما اعمال گردد.

مردم از ماسک استفاده کنند

استاندار کرمانشاه در ادامه افزود: مراجعان در مراجعه به مطب پزشکان حتماً از ماسک استفاده کنند و پزشکان نیز باید تجهیزات لازم را برای آنها فراهم کنند.

بازوند با تاکید بر اینکه با هرگونه اقدامی که سلامت مردم را به خطر بیاندازد برخورد جدی و قضایی خواهد شد، گفت: رستوران ها می توانند با رعایت پروتکل های بهداشتی با ۵۰ درصد ظرفیت فعالیت خود را ادامه دهند و تالارهای عروسی نیز براساس تصمیم ستاد ملی کرونا تا اطلاع ثانوی تعطیل خواهند بود.

وی افزود: عملکرد صدا و سیما در اطلاع رسانی و آگاهی بخشی بسیار مناسب بوده است و تقاضا داریم مدیران با حضور بیشتر در برنامه های پیش بینی شده خطر پیک کرونا را بیشتر با مردم در میان بگذارند.

وی با بیان اینکه تمام فعالیت و تلاش ها برای مهار کرونا به رفتار و مشارکت بیشتر مردم بستگی دارد، گفت: با اینکه در پیک بیماری هستیم اما امکانات و شرایط مناسب تری نسبت به ماههای گذشته برای ارائه خدمات درمانی به مردم داریم.

او تاکید کرد: مردم هم از مسوُولان انتظار دارند تمام تلاش و کمک را برای مهار و مدیریت کرونا داشته باشند و بر این اساس کمیته نظارت موظف است اجرای مصوبات و شیوه نامه‌های بهداشتی را به صورت جدی پیگیری نماید و با خاطیان سلامت برخورد کند.

سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد تا روز ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۴۴۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۸۴۲ مورد بستری شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۸۹ هزار و ۸۷۶ نفر رسید.

سیماسادات لاری افزود: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۱۳ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۸ هزار و ۹۵۰ نفر رسید و خوشبختانه تا کنون ۱۵۰ هزار و ۵۹۰ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

به گفته او استانهای خوزستان، آذربایجان غربی، هرمزگان، کردستان و سیستان و بلوچستان در وضعیت قرمز قرار دارند و موارد بستری در استانهای تهران، خراسان رضوی و بوشهر در حال افزایش است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها