۲۷ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۲۶
کد خبرنگار: 2388
کد خبر: 83823561
۰ نفر

برچسب‌ها

زمین لرزه به بزرگی  ۵،۸ ریشتر تاجیکستان را لرزاند

تهران- ایرنا - به گزارش مرکز ملی زلزله نگاری تاجیکستان، زمین لرزه ای به بزرگی ۵،۸ ریشتر صبح امروز ۲۷ خرداد این کشور را لرزاند.

خبرگزاری آسیا پلاس تاجیکستان در گزارشی به نقل از این مرکز اعلام کردند که این زمین لرزه توسط زلزله شناسان در فاصله ۳۲۷ کیلومتری شرق دوشنبه ثبت شده است.
این خبرگزاری زمان وقوع زمین لرزه را ساعت یک و ۳۰ دقیقه بامداد به وقت محلی اعلام کرد و نوشت که کانون آن هم در عمق ۱۰۰ کیلومتری بوده است.

مرکز لرزه نگاری آمریکا نیز ساعتی بعد قدرت این زمین لرزه را ۵،۷ ریشتر و محل وقوع آنرا نیز منطقه "خروغ" اعلام کرد.

در ضمن با وجود اینکه همه رسانه های روسی زبان منطقه قدرت این زمین لرزه را ۵،۹ ریشتر اعلام کردند، بسیاری از رسانه های منطقه ای از جمله روزنامه "افغان تایمز" افغانستان و خبرگزاری های "ای ان آی" و "پی تی آی" هند نیز امروز در گزارشی از دوشنبه به نقل از همین مرکز ملی لرزه نگاری قدرت زمین لرزه را ۶،۸ اعلام کرده بودند.

همچنین صبح امروز زمین لرزه ای به بزرگی ۵.۷ ریشتر پایتخت و مناطق شمالی پاکستان را نیز لرزاند و اخبار فوری رسانه‌های این کشور حاکی است مرکز این زمین لرزه تاجیکستان بوده است.

پیش از این، زمین لرزه ای به بزرگی ۵.۴ ریشتر در شرق ترکیه رخ داده بود.

رسانه های منطقه‌ای اعلام کردند که شدت این زمین لرزه به حدی بود که تا کشمیر و سینکیانگ چین و مناطق اطراف نیز کاملا حس شد.

تا کنون گزارشی از خسارات و تلفات احتمالی اعلام نشده است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =

سرخط اخبار جهان