بیش از ۳۰ شبه نظامی در درگیری با نیروهای امنیتی در کشمیر کشته شدند

دهلی نو-ایرنا- رییس پلیس جامو و کشمیر روز سه شنبه اعلام کرد که در دو هفته گذشته بیش از ۳۰ شبه نظامی در درگیری با نیروهای امنیتی هند کشته شدند.

به گزارش روز سه شنبه رسانه‌های هند، دلباغ سینگ رییس پلیس جامو و کشمیر افزود: این شبه نظامیان متعلق به گروهایی چون "جیش محمد"، "لشکر طیبه" و "حزب المجاهدین" هستند. 
دلباغ سینگ توضیح داد: در پنج ماه گذشته رهبران و فرماندهان مهم گروه‌های شبه نظامی کشمیری در درگیری با نیروهای امنیتی هند کشته شده‌اند اما آن‌ها (پاکستان) سعی می‌کنند با افزایش خشونت‌ها در مناطق مرزی، شبه نظامیان بیشتری را به خاک هند اعزام کنند. 
در همین حال روز سه شنبه رسانه‌های هند از کشته شدن سه به نظامی در درگیری با پلیس در منطقه شوپیان کشمیر خبر دادند. 
امسال بیش از ۵۰ مورد درگیری در کشمیر تحت کنترل هند اتفاق افتاده است که بر اثر آن‌ها ۹۵ نفر جان خود را از دست داده‌اند. 
افزایش درگیری‌ها در کشمیر در حالی اتفاق می‌افتد که این منطقه برای مقابله با ویروس کرونا، در قرنطینه کامل قرار گرفته است و مردم محلی اجازه خروج از خانه‌های خود را ندارند. 
اما قرنطینه برای مردم کشمیر امری تازه نیست. آن‌ها از بیش از شش ماه است که به دلیل وضع محدودیت‌ها از سوی دولت هند اجازه خروج از خانه‌های خود را نداشته‌اند. 
کشمیر تنها منطقه هند با اکثریت مسلمان است و درگیری میان شبه نظامیان کشمیری و نیروهای امنیتی از سال ۱۹۸۹ میلادی بیش از ۸۰ هزار کشته برجای گذاشته است. 
 

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha