قیمت ماسک و دستکش در هرمزگان اعلام شد

بندرعباس- ایرنا- معاون نظارت، بازرسی و انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن وتجارت هرمزگان قیمت عرضه ماسک و دستکش از طریق شرکت‌های توزیعی و پخش و داروخانه‌ها در استان برای مصرف کننده نهایی را اعلام کرد.

عبدالرضا پیروی منش روز سه شنبه با اعلام این خبر افزود: قیمت هر بسته دستکش ۱۰۰ عددی پلاستیکی یکبار مصرف با بسته بندی لفاف به مبلغ ۵۰ هزار ریال و قیمت هر بسته دستکش ۱۰۰ عددی با بسته بندی مقوایی ۵۵ هزار ریال قابل عرضه است.
وی بیان داشت: همچنین قیمت هر عدد ماسک یکبار مصرف سه لایه نیمه اتومات قابل عرضه در مراکز داروخانه ها، کالاهای طبی و فروشگاه های بزرگ حداکثر  ۱۵ هزار ریال و ماسک های تولید خانگی دارای مجوز و تاییدیه بهداشت ۲۰ هزار ریال می‌باشد.
معاون نظارت، بازرسی و انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان هرمزگان اظهارداشت: رعایت سقف قیمت یادشده برای ماسک و دستکش الزامی و فروش به قیمت بالاتر به منزله گران فروشی بوده و با متخلفان برخورد می‌شود.
پیروی منش از شهروندان هرمزگانی خواست در صورت مشاهده هرگونه افزایش قیمت مراتب را به سامانه ۱۲۴ اطلاع دهند.

روزانه ۱۰۰ هزار عدد ماسک در هرمزگان تولید می‌شود که ۶۰ هزار عدد توسط واحد تولیدی پدرام طب در شهرک صنعتی بندرعباس و مابقی نیز توسط گروه های مردمی، جهادی و بسیج درحال تولید است. 
با اشاره به روند افزایشی بیماری کرونا در هرمزگان،  استاندار، کارکنان ادارات، دستگاه‌های اجرایی و بنگاه های اقتصادی و تولیدی را موظف به استفاده از ماسک در محل کار و همچنین رعایت اصول بهداشتی کرده است.
کرونا ویروسی است که گستردگی شیوع آن بسیار وسیع و ازجمله راه‌های انتقال آن عطسه و سرفه و دست دادن و روبوسی است؛ پزشکان توصیه می‌کنند علاوه بر پرهیز از دست دادن و روبوسی و عدم حضور در مراکز عمومی، به هنگام عطسه حتما جلوی بینی خود را با دستمال بگیرند و یا برای مهار آن از آرنج خود استفاده کنند.
ویروس کرونا موسوم به « کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی‌ماه ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.
همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =