مدارس چهارمحال و بختیاری به بازگرداندن شهریه‌های فوق برنامه ملزم شدند

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری گفت: با شیوع ویروس کرونا و تعطیلی حضور فیزیکی دانش‌آموزان در کلاس‌های درس، مدارس به بازپرداخت هزینه‌های دریافتی بابت فوق برنامه ملزم شدند.

فرحناز قائدامینی روز سه‌شنبه در گفت‌و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بسیاری از مدارس هزینه‌هایی بابت سرویس، غذا، اردوهای تفریحی و علمی و سایر فعالیت‌های فوق برنامه از والدین دریافت کرده بودند، که با حذف فیزیکی مدارس از اول اسفند هزینه‌های مربوط به دوران شیوع ویروس کرونا باید به والدین بازگردانده شود.

وی ادامه داد: در خصوص هزینه سرویس مدارسی که با شرکت‌های خدمات‌رسان نیز قرارداد بسته شده بود، با تشکیل کارگروه ماده ۱۸، مقرر شد تا قراردادهایی که تاریخ آنها تا پایان خرداد بوده است به اردیبهشت‌ماه کاهش یابد و هزینه این یک ماه و ۵۰ درصد از شهریه‌های پرداختی ماه‌های اسفند، فروردین و اردیبهشت به خانواده‌ها پس داده شود.

مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری خاطر نشان کرد: از آنجا که با توجه به وضعیت کرونا، بایستی چگونگی فعالیت‌های آموزشی مدارس در سال تحصیلی جدید از سوی وزارت آموزش و پرورش اعلام شود از همین رو تا تعیین تکلیف نهایی هزینه‌ای از والدین دریافت نمی‌شود.

قائدامینی، با بیان اینکه آموزش و پرورش استان آمادگی لازم را برای برگزاری کلاس‌های آنلاین یا حضوری دارد، افزود: برگزاری کلاس‌های درس در بستر شبکه شاد با وجود برخی مشکلات، تجربه بسیار خوبی بود تا بتوان این بستر را در صورت تداوم شیوع ویروس کرونا و تصمیم ستاد ملی کرونا مبنی بر برگزاری غیرحضوری مدارس توسعه داده و روند آموزش ادامه پیدا کند.

به گزارش ایرنا، در سال تحصیلی جاری ۲۰۷ هزار و ۱۱۷ دانش‌آموز در بیش از ۲ هزار و ۶۰۰  مدرسه و حضور بیش از ۱۴ هزار نیروی فرهنگی در چهارمحال و بختیاری مشغول فراگیری علم و دانش هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha