۱.۲ میلیارد ریال برای درمان کرونا به بهداشت و درمان تایباد کمک شد

مشهد- ایرنا- یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال به منظور پیشگیری از شیوع ویروس عامل بیماری کووید ۱۹ و همچنین درمان بیماران مبتلا در تایباد به بخش بهداشت و درمان این شهرستان مرزی کمک شد..

مدیر شبکه بهداشت و درمان تایباد روز سه شنبه با بیان این مطلب به خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا در استان خراسان رضوی و گسترش آن به برخی از شهرستان‌های این استان همچون تایباد این میزان کمک از سوی خیرین و نیکوکاران بخش میان ولایت، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره)، پویش سبز سرزمین طیبات، دامپزشکان بدون مرز تایباد و برخی از خانواده های متوفای کرونایی این شهرستان به صورت مستقیم در اختیار شبکه بهداشت و درمان این شهرستان قرار گرفت تا برای خرید ماسک، لباس حفاظت فردی، پارچه و انواع مایع ضدعفونی کننده هزینه شود.

حیدر احسانی افزود: چهار عدد تب سنج لیزری، ۷۸۰ قلم گان حفاظت فردی، چهار هزار عدد ماسک جراحی، هزینه دوخت و تهیه ۲۰۰ دست لباس حفاظت فردی، یک دستگاه اکسیژن، ۶۰۰ متر پارچه یک بار مصرف و هزار و ۳۰۰ لیتر انواع مواد ضدعفونی کننده و شوینده از سوی برخی دیگر از خیرین این شهرستان در حوزه پیشگیری از بیماری کرونا تامین شد.

وی ادامه داد: در حال حاضر این شهرستان از جمله مناطقی است که شرایط حساسی در استان خراسان رضوی دارد و متاسفانه در چند روز گذشته آمار بیماران مشکوک به این ویروس افزایش یافته است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان تایباد گفت: با شرایط به وجود آمده اگر مردم مسائل بهداشتی را رعایت نکنند مجبور به اجرای طرح های سخت مختلف فاصله‌گذاری در سطح شهرستان خواهیم شد.

احسانی افزود: جو آرامی در شهرستان تایباد حاکم شده است و همه ارگان‌ها و دستگاه‌های اجرایی شهرستان با تمام توان و قوا پای کار هستند تا بتوانند این ویروس را شکست دهند.

وی ادامه داد: در حال حاضر مردم شیعه و اهل سنت این منطقه به صورت خودجوش کمک‌های نقدی و غیر نقدی خود را در اختیار دستگاه‌های متولی قرار داده‌اند تا صرف درمان بیماران کرونایی این شهرستان شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان تایباد با انتقاد از کمبود نیروی متخصص داخلی در این شهرستان گفت: طی چند روز گذشته تعدادی از بیماران کرونایی این شهرستان با آمبولانس های اتوبوسی به مراکز درمانی شهر مشهد منتقل شدند.

احسانی از مردم شهرستان تایباد خواست همچنان تا جایی که امکان دارد در خانه بمانند و از حضور در تجمعات جلوگیری کرده و با حضور در مکان های شلوغ از ماسک استفاده کنند.

شهرستان تایباد در فاصله ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۱۸۹ هزار و ۸۷۶ نفر در ایران به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند. این بیماری تاکنون جان هشت هزار و ۹۵۰  را در کشورمان گرفته است. 

همچنین تاکنون تاکنون ۱۵۰ هزار و ۵۹۰ نفر از مبتلایان به کرونا در ایران بهبود یافته‌اند.  

"پاندمی کرونا" تاکنون در سطح جهان هشت میلیون و ۱۱۲ هزار و ۹۳۳ نفر را بیمار کرده و جان ۴۳۹ هزار و ۶۱  نفر را در ۲۱۲ کشور گرفته است.

چهار میلیون و ۲۱۳ هزار و ۲۸۴ نفر از افراد مبتلا به کرونا در سطح جهان تاکنون درمان شده‌اند.

در این میان آمریکا با دو میلیون و ۱۸۲ هزار و ۹۵۰ بیمار کرونا و ۱۱۸ هزار و ۲۸۳ قربانی بیشترین آمار را به خود اختصاص داده و پس از آن به ترتیب کشوهای برزیل، روسیه، هند و انگلستان قرار گرفته‌اند.

بر اساس آخرین آمارهای رسمی، ایران در جدول شمار مبتلایان و قربانیان بیماری جهانگیر کرونا جایگاه دهم را در جهان دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =