هشتمین اجلاسیه مجلس خبرگان احتمالا مردادماه برگزار می‌شود

تهران- ایرنا- سخنگوی هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری از برگزاری احتمالی اجلاس رسمی این مجلس در ۲۷ مرداد خبر داد و گفت: اجلاس رسمی خبرگان، یک روزه و در شهر مقدس قم برگزار خواهد شد.

به گزارش دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری، آیت الله سید احمد خاتمی پس از نشست هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری گفت : درباره اجلاس آینده مجلس خبرگان، دو حالت را در نظر گرفتیم؛ نخست، ادامه مشکلات ناشی از همه گیری کرونا که ممکن است مجبور به برگزار نشدن اجلاس شویم که اختیار تصمیم گیری در این باره به رئیس یا نائب رئیس مجلس خبرگان محول شد.  اما حالت دوم آن است که اگر شرایط به نحوی بود که بتوانیم اجلاس را برپا کنیم، اجلاس رسمی خبرگان، یک روزه و در شهر مقدس قم برگزار خواهد شد.

سخنگوی هیات رییسه مجلس خبرگان گفت : هدف از یک روزه بودن اجلاس آن است که متناسب با شرایط کنونی، زودتر و با حفظ فاصله اجتماعی باشد تا مشکلی ایجاد نشود.

آیت‌الله خاتمی، دستور جلسه اجلاس رسمی مردادماه این مجلس را برگزاری انتخابات هیات رییسه، کمیسیون‌ها و اعضای هیات اندیشه ورز خبرگان اعلام کرد.

وی گفت : دوره دوساله هیات رییسه و کمیسیون‌های مجلس خبرگان مردادماه به پایان می رسد و طبعا، نخستین دستور جلسه، برگزاری انتخابات هیات رییسه است که طبق آرای نمایندگان، رئیس، نواب رئیس، دو منشی و دو کارپرداز انتخاب می‌شوند.

آیت الله خاتمی همچنین با اشاره بر انتخاب هفت نماینده خبرگان رهبری از پنج استان در انتخابات اسفند ۹۸، مراسم تحلیف این هفت نماینده را دستور کار دیگر اجلاس مجلس خبرگان دانست.

وی افزود : پس از مراسم تحلیف این نمایندگان، کمیته تنظیم بیانیه با رای نمایندگان تشکیل می‌شود تا بیانیه پایانی، تنظیم شود. برگزاری انتخابات برای انتخاب اعضای کمیسیون‌های تخصصی دستور کار بعدی اجلاس رسمی مجلس خبرگان خواهد بود.

سخنگوی هیات رییسه مجلس خبرگان محور دیگر دستور کار این اجلاس را اصلاح آئین نامه داخلی این مجلس دانست و بر انجام هرچه سریعتر آن تاکید کرد.

وی گفت : در پایان هر دوره از اجلاس رسمی مجلس خبرگان، نمایندگان برای تجدید میثاق با بنیانگذار جمهوری اسلامی به مرقد مطهر امام راحل می‌رفتند و دیدار با رهبر معظم انقلاب از دیگر برنامه‌های اجلاس بود که در این دوره، چنین مراسمی نداریم.

آیت الله سید احمد خاتمی در عین حال افزود: البته اگر شرایط فراهم شود که بتوانیم حضوری به دیدار مقام معظم رهبری برویم با افتخار به دیدار ایشان خواهیم رفت.

اجلاس رسمی مجلس خبرگان رهبری اسفند ۹۸ به علت همزمانی با همه گیری بیماری کرونا و لزوم رعایت فاصله گذاری اجتماعی لغو شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =