دولت و حاکمیت نقش تسهیلگری در خدمت به محرومان دارد

مشهد- ایرنا- دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی خراسان رضوی گفت: با حمایت دولت مراکز خیریه می‌توانند در امر کمک به محرومان نقش بسزایی ایفا کنند و به عبارتی دولت و حاکمیت نقش تسهیلگری در خدمت به محرومان دارد.

سید رضا موسوی عصر دوشنبه در حاشیه گردهمایی فعالان رزمایش و همدلی شهر مشهد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: فعالان فرهنگی نباید فقط به فعالیت‌های فرهنگی بسنده کنند و باید به سایر فعالیت‌های اجتماعی نیز بپردازند.
وی ادامه داد: باید با شناسایی مشکلات اصلی جامعه آنها را حل کنیم و بر این اساس هر موسسه خیریه باید مشکلات محدود خود را شناسایی کند و در هم افزایی با سایر افراد نیکوکار و موسسات خیریه اقدام کند و این گردهمایی نیز با این هدف برگزار شده است.
دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی خراسان رضوی با بیان اینکه جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در سال ۸۹  شکل گرفته است گفت: هدف ما ایجاد هم افزایی و متشکل شدن گروه‌ها در عرصه‌های مردمی است و اکنون این جبهه در۳۰ مجموعه تخصصی در کشور به ارائه خدمات فرهنگی می‌پردازد.  
وی افزود: با توجه به درخواست رهبر معظم انقلاب برای ورود مردم به عرصه مواسات و همدلی، بسیاری از مجموعه‌هایی که فعالیت اجتماعی منسجم نداشتند به این موضوع توجه کردند و رزمایش مواسات مانند یک مانور برای شناسایی نقاط قوت و ضعف عمل کرد.  

موسوی ادامه داد: بر اساس خوداظهاری انجام شده در این گردهمایی حدود ۶۰۰ تشکل که برخی از آنها در یک منطقه جغرافیایی فعال هستند، گردهم آمدند تا تجربیات خود را با هم تبادل کنند.
وی گفت: موضوعات مورد بررسی در این گردهمایی شامل ارتباط با محرومان، نحوه امداد و توانمند سازی محرومان و نحوه ارتباط با خیران و جذب کمک‌های مردمی است.

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی خراسان رضوی افزود: آمار منسجمی از افراد محروم وجود ندارد و به همین دلیل باید ابتدا این گروه‌ها شناسایی شوند که تاکنون ۲ هزار شبکه خانوادگی در این زمینه شناسایی شده‌اند. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =